The role that Sıla Türkoğlu wanted but could not get in the Kızılcık Şerbeti series!

After her successful debut in the series Emanet (Legacy), Sıla Türkoğlu, one of the female lead roles in the Kızılcık Şerbeti (Cranberry Sherbet) series, made a strong debut in her career.

Maintaining a very successful partnership with Doğukan Güngör in the series, the actress receives applause from her fans for giving the right to her role.

You can witness that Sıla Türkoğlu’s signature spreads every day in countries of different cultures with thousands of shares on social media. In this sense, the Kızılcık Şerbeti series seems to have opened a new and big door for the actor in terms of popularity.

Sıla Türkoğlu, along with her partner Doğukan Güngör, answered the questions from the fans and provided some important information.

The famous actress said that if she had not played the character of Doğa, she would have loved to play the two characters in the story.

Explaining that if she were older, she would have adapted very well to the character of Kıvılcım played by Evrim Alasya, the actress also did not hide that she had an eye for the character of Alev, played by Müjde Uzman.

In her statement, Sıla Türkoğlu drew attention to the fact that there was a female predominance in the series and also referred to the fact that the male actors were a little behind in the story.

The actress’s statement from the audience on the question of which character she would like to play if it were another character other than Doğa is as follows:

“In general, women are predominantly women and men are in the minority. If I weren’t net, 23 years old, Kıvılcım would be just me. I would love to. Evolution is already perfect. And Alev. More wiggly. I wanted roles where I could reflect my youthful energy a little more, since I played in very heavy and slow roles and low tempo roles. I would like to play Alev. It would be nice if I think I can project my energy right there.”

Related Posts

Ndalimi i transmetimit të BBVK, Alaudin Hamiti tregon çka ndodhi

Ditën e sotme po komentohet jashtëzakonisht shumë lidhur me situatën e fundit në “BBVK”, ku po thuhet se transmetimi është ndërprerë për disa orë. Lidhur me këtë…

Rita dhe Fidani befasojnë me veprimin ‘midis’ New York-ut

Çifti shumë i dashur për publikun Fidani dhe Rita janë tejet aktiv në skenën e muzikës. Çifti kanë publikuar një video ku kanë treguar se do të…

Nuk do ta besoni se çfarë lidhje familjare ka Ryva Kajtazi me ketë banor të BBVK-së

Ryva Kajtazi është një ndër këngëtaret më të dashura për publikun tonë. Ajo e ka provuar veten edhe në aktrim dhe duket se është shumë e zonja….

Nuk besoi në dashurinë e saj me Luizin, Olta Gixhari pyetet nëse e ka uruar Kiarën për shtatzëninë

Ish-banorët e Big Brother VIP Albania 2, Luiz Ejlli dhe Kiara Tito, do të bëhen prindër për herë të parë. Ata konfirmuan lajmin me anë të një…

35 vjet dallim në moshë, kush është nëna e kush e bija?

Ish – missi Kosova, Afërdita Paqarada, është një nga personazhet më të komentuara të estradës. Me elegancën e saj ajo merë gjithnjë vëmendje ku tregon stilin e…

“Pak respekt për veten” Fatma ka dy fjalë për një nga banoret e BBVK

Fatma ka reaguar për një nga banoret e BBVK, bëhet fjalë për Santianë. Santiana është sqaruar ditën e sotme me Bucit për ngacmimin që ai i bëri….

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *