The role that Sıla Türkoğlu wanted but could not get in the Kızılcık Şerbeti series!

After her successful debut in the series Emanet (Legacy), Sıla Türkoğlu, one of the female lead roles in the Kızılcık Şerbeti (Cranberry Sherbet) series, made a strong debut in her career.

Maintaining a very successful partnership with Doğukan Güngör in the series, the actress receives applause from her fans for giving the right to her role.

You can witness that Sıla Türkoğlu’s signature spreads every day in countries of different cultures with thousands of shares on social media. In this sense, the Kızılcık Şerbeti series seems to have opened a new and big door for the actor in terms of popularity.

Sıla Türkoğlu, along with her partner Doğukan Güngör, answered the questions from the fans and provided some important information.

The famous actress said that if she had not played the character of Doğa, she would have loved to play the two characters in the story.

Explaining that if she were older, she would have adapted very well to the character of Kıvılcım played by Evrim Alasya, the actress also did not hide that she had an eye for the character of Alev, played by Müjde Uzman.

In her statement, Sıla Türkoğlu drew attention to the fact that there was a female predominance in the series and also referred to the fact that the male actors were a little behind in the story.

The actress’s statement from the audience on the question of which character she would like to play if it were another character other than Doğa is as follows:

“In general, women are predominantly women and men are in the minority. If I weren’t net, 23 years old, Kıvılcım would be just me. I would love to. Evolution is already perfect. And Alev. More wiggly. I wanted roles where I could reflect my youthful energy a little more, since I played in very heavy and slow roles and low tempo roles. I would like to play Alev. It would be nice if I think I can project my energy right there.”

Related Posts

‘Gjithmonë me ty’ Engji publikon fotografitë me të bukura me të fejuarin

Engjellushe Salihu i ka dhënë fund beqarisë. Në media po flitet se ajo po fejohet me Mërgim Riza i cili jeton dhe punon në Zvicër. Ceremonia ishte…

E dashura e Mirdonit “çmend” rrjetin me vallëzimin e saj

E dashura e Mirdonit, Elmedina së fundmi është bërë shumë virale në “Tik Tok”. Elmedina me video të ndryshme iu ka marrë zemrën ndjekësve të saj. Në…

Plas “bomba” në BBVA? Romeo dhe Erjola kanë lidhje jashtë?

Erjola gjatë prajmit ka shkuar në banjo shumë e shqetësuar. Sipas Ledjonit, Graciano ka thënë se “do ta plasë bombën” në lidhje me Erjolën dhe Romeon, duke…

Vetksidentohet me makinën e saj luksoze, Vesa e Big Brother

Vesa Vllasaliu eshte nje nga ish banoret me te komentuara te Big Brother Vip Kosova. Ish banorja e BBVK, Vesa është aksidentuar me makinën e saj të…

Këngëtarja e njohur futet sonte në shtëpinë e BBVA

Këngëtarja e njohur, Besa Kokëdhima, do të surprizojë sonte banorët e shtëpisë më të famshme në Shqipëri, “Big Brother VIP”. Lajmi i bukur është bërë i ditur…

U përfol se nuk do realizohet filmi i Blerandos dhe Shqipes, kjo e fundit habit me reagimin

Gjatë qëndrimit të Blerandos dhe Shqipes në ‘Big Brother VIP Kosova’, është përfolur për realizimin e një filmi me rolin kryesor të Shqipes dhe Blerandos. Por pak…

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *