The divorce allegations were true, Demet Özdemir’s statement shocked her fans!

The marriage of Demet Özdemir and Oğuzhan Koç was discussed for a long time and the couple got married on August 28.

There was great interest in the press and social media during the couple’s separation for a while before marriage and then reuniting and deciding to marry.

Demet Özdemir’s fans were also wondering about the accuracy of the claims that the famous actress had problems with her husband Oğuzhan Koç for a while. Demet Özdemir is currently on the Fox TV screen with the TV series “Adım Farah” (My name ise Farah).

The actress, who shared the lead role with Engin Akyürek, made a statement on the endless allegations on the magazine agenda and social media and confirmed that they would be divorced.

Demet Özdemir posted the following statement on her Instagram account: “It is true that we saw that we could not run our marriage for a while and decided to end it.

We know that this decision we have taken within the framework of mutual respect and understanding will also affect our families and elders; We are doing our best to carry out this process in the most sensitive way without upsetting or wearing them down.

We ask you, our members of the press, to approach this process with the same sensitivity. ”

Related Posts

U përfol se nuk do realizohet filmi i Blerandos dhe Shqipes, kjo e fundit habit me reagimin

Gjatë qëndrimit të Blerandos dhe Shqipes në ‘Big Brother VIP Kosova’, është përfolur për realizimin e një filmi me rolin kryesor të Shqipes dhe Blerandos. Por pak…

Po shkrihet krejt, Kaderi publikon momente me Lumbardhin nga pushimet

Çifti i njohur Kaderi dhe Lumbardhi pas një periudhe të ngarkuar me punë kanë vendosur ti kalojnë disa ditë pushimi. Çifti kanë zgjedhur Spanjenë saktësisht Palma de…

Martohet mbesa e Remzie Osmanit, këngëtarja publikon pamjet nga dasma madhështore

Këngëtarja Remzie Osmani është një nga këngëtaret më të dashura. Ajo së fundmi ka bërë të ditur se ka martuar mbesën e saj. Përmes disa pamjeve në…

Këngëtarja e njohur Rosela Gjylbegu humb njeriun e shtrenjtë

Këngëtarja e njohur Rosela Gjylbegu ka humbur nënën e saj. Lajmin e trishtë e ka ndarë vetë këngëtarja me anë të një postimi në Instastory ku shkruan…

Meritoni i shkruan letër nga zemra Rikes, vjen reagimi i Ilnisës

Ilnisa ka reaguar përmes një postimi në Instagram, duke na treguar se nuk është xheloze, përkundrazi, është xheloze vetëm për ëndrrat që kanë banorët brenda “BBVA 3”….

Reja e Mihrije Brahes ndanë një moment të paharruar me vjehrrën

Mihrije Braha dhe reja e saj Tringa kanë një marrëdhënie të shkëlqyer. Këtë gjë ato e ilustrojnë shumë shpesh përmes postimeve që lëshojnë në rrjete sociale. Gjatë…

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *