Su Burcu Yazgı Coşkun touched every branch of art, but acting became indispensable!

Young actress Su Burcu Yazgı Coşkun, despite being a teenager, has become one of the fastest career breakers in recent years with the immense popularity she has achieved.

The actress, who attracted great attention with her character Asiye in the TV series, Kardeşlerim (For My Family), has become a popular name in the social media environment for 3 years.

The young actress, who made a big breakthrough in her career with the series, explained that she had a very difficult time in the first period.

Being a name that has been on the sets since childhood, the actress made her feel comfortable in front of the camera.

In an interview on the youtube channel of Sabah newspaper, Su Burcu Yazgı Coşkun told that she is interested in every branch of art, even outside the set.

Explaining that she likes to dance and takes lessons in areas such as ballet and flamenco, the actress mentioned that she is also interested in music.

Explaining that she also plays the guitar and piano and takes singing lessons, Coşkun stated that these are short-term trainings and that she generally spends her time on sets and trainings for acting.

Su Burcu Yazgı Coşkun mentioned that acting was her starting point after all these experiences and said, “I have always been interested in art. Acting was different. I was interested in all of them, but I knew I had to continue from here. My family was also supportive. There was a curiosity then. I wanted to do what people I saw on TV and in the movies did. Then, as I got older, it deepened.”

Related Posts

Këngëtarja Antigona Hoxha sjellë këngën ‘Bijat’ për festat e fundvitit

Këngëtarja Antigona Hoxha para disa ditësh ka publikuar këngën e saj më të re të titulluar Bijat e cila është pjesë e xhirimeve festive të produksionit Ardi,…

Më në fund e konfirmojnë! Luizi dhe Kiara do të bëhen prindër, mes lotësh dhe emocionesh i këndojnë të bijës (Video)

Artisti dhe ish banori i Big Brother VIP ka publikuar këngën më të re “Frymë”, e cila i kushtohet të voglës që presin bashkë me partneren e…

Learta bën ndryshim në pamjen e saj, thjeshtë mahnitëse

Learta Jakupi është nusja më e famshmë në vendin tonë. Ajoështë reja e këngëtares së njohur të muzikës popullore, Shyhrete Behluli, transmeton OraInfo. Learta është shumë aktive…

Engjo zbulon befasinë e madhe, vjen sonte në mesnatë

Këngëtari i ri në moshë por i mbushur plot energji për muzikën, Engjo i cili jeton dhe vepron në Zvicër ka debutuar fortë në skenën e muzikës…

Përfshihet nga flakët lokali i Noizyt, dalin pamjet

Gjatë orëve të vona të mbrëmjës së djeshme, është përfshirë nga flakët lokali i reperit të njohur, Rigels Rajku (Noizy), në Durrës. Albeu ka siguruar pamjet nga…

Motrat Mustafa lajmërohen nga plazhi, habisin me veshjen e tyre

Motrat Mustafa janë ndër këngëtaret më të dalluara në skenën muzikore. Si në muzikë ashtu edhe në jetën private, ato janë shembull i femrave të përkryera. Pasi…

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *