There is another possibility for the salvation of the Gülcemal series on Fox TV!

The Gülcemal series, starring Murat Ünalmış and Melis Sezen, did not aim to make a very ambitious debut. Despite the two influential lead actors, it was not enough that the story of the series was also a strong drama that television audiences loved. With the success of the TV series Camdaki Kız (Girl in the Glass) in the Thursday competition, drama projects can’t move that easily. The Gülcemal series is also a series that struggles against tough opponents on a tough day.

The fact that it is broadcast on Fox TV is another handicap. Even before the show begins, many viewers are unsure how much the channel management will support the show. The Gülcemal series, which could not even be among the top 10 programs with its 4th episode, which received below-average ratings, received significant support at two points.

One of them is that it stands out on social media, and the other is that foreign TV series fans show interest in the Gülcemal project. It is an important success that the 4th episode of the series, which was broadcast on April 27, is the most talked about production of the day on social media.

Gülcemal, which stood out from the TV series The Camdaki Kız, Aldatmak, Al Sancak, Gelsin Hayat Bildiği Gibi (Come, Life As It Knows) and Yüz Yıllık Mucize (One Hundred Years of Miracle) and was the most talked about production on social media, showed a good image. In the research conducted by Adba TV, it seems that the series ranked first with 24500 messages in the Thursday competition, even surpassing the Yüz Yıllık Mucize series.

Also, we see that the fans of the foreign TV series have left intense comments on the videos shared on YouTube and the content on twitter about the Gülcemal series, showing interest and praising the series.

Although it is not known how much support Fox TV management will support for the Gülcemal series, it may be possible that both the social media interest and the foreign series fans’ starting to turn to the project will create a positive atmosphere.

It should be said that the 5th new episode of the series, starring Murat Ünalmış and Melis Sezen, will be broadcast on Thursday, May 4, and will be very critical in terms of ratings. If there is an exit, Fox TV will look at the series with a different eye.

However, if the rates cannot exceed triple levels, things may get mixed up in the coming weeks.

Related Posts

‘Gjithmonë me ty’ Engji publikon fotografitë me të bukura me të fejuarin

Engjellushe Salihu i ka dhënë fund beqarisë. Në media po flitet se ajo po fejohet me Mërgim Riza i cili jeton dhe punon në Zvicër. Ceremonia ishte…

E dashura e Mirdonit “çmend” rrjetin me vallëzimin e saj

E dashura e Mirdonit, Elmedina së fundmi është bërë shumë virale në “Tik Tok”. Elmedina me video të ndryshme iu ka marrë zemrën ndjekësve të saj. Në…

Plas “bomba” në BBVA? Romeo dhe Erjola kanë lidhje jashtë?

Erjola gjatë prajmit ka shkuar në banjo shumë e shqetësuar. Sipas Ledjonit, Graciano ka thënë se “do ta plasë bombën” në lidhje me Erjolën dhe Romeon, duke…

Vetksidentohet me makinën e saj luksoze, Vesa e Big Brother

Vesa Vllasaliu eshte nje nga ish banoret me te komentuara te Big Brother Vip Kosova. Ish banorja e BBVK, Vesa është aksidentuar me makinën e saj të…

Këngëtarja e njohur futet sonte në shtëpinë e BBVA

Këngëtarja e njohur, Besa Kokëdhima, do të surprizojë sonte banorët e shtëpisë më të famshme në Shqipëri, “Big Brother VIP”. Lajmi i bukur është bërë i ditur…

U përfol se nuk do realizohet filmi i Blerandos dhe Shqipes, kjo e fundit habit me reagimin

Gjatë qëndrimit të Blerandos dhe Shqipes në ‘Big Brother VIP Kosova’, është përfolur për realizimin e një filmi me rolin kryesor të Shqipes dhe Blerandos. Por pak…

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *