Skandal në ‘Ferma VIP’, etiketimi i Dijonis Bibës në program nxit reagime të shumta

Mbrëmjen e djeshme startoi Ferma VIP, një reality show mjaft i pritur nga publiku shqiptar.

Prezantimi iu premtua Fjoralba Ponarit, ndërsa u bënë të ditur edhe 16 konkurrentët e parë.

Mes tyre, ka pikasur TikTok-eri i njohur, Dijonis Biba, i cili duket se ka nxitur menjëherë reagime të shumta në rrjet. Kjo pasi programi Ferma VIP e ka cilësuar atë si një ‘Influencer’.

Biba njihet nga publiku për live-t që bën në TikTok, ku shpesh shihet duke bërë humor por nuk mungojnë as ofendimet me personazhe të ndryshëm.

Etiketimi si ‘Influencer’ për Bibën është dukur e pahijshme për publikun, teksa dikush shkruan:

“Seriozisht e keni, nëse ky është një influencer ateherë shoqëria jonë ka marrë fund”.

“E kuptojmë që e keni bërë kastile si influencer për të nxitur komente por është vërtetë e turpshme kjo që keni bërë”.

“Nuk kam asgjë me Dijonisin ama ta konsideroni atë si Influencer është e papranueshme”.

“Dijonis Biba influencer? O perëndi e madhe“, janë këto disa nga komentet e shumta që janë bërë në postimin e prezantimit të Bibës.

Related Posts

U përfol se nuk do realizohet filmi i Blerandos dhe Shqipes, kjo e fundit habit me reagimin

Gjatë qëndrimit të Blerandos dhe Shqipes në ‘Big Brother VIP Kosova’, është përfolur për realizimin e një filmi me rolin kryesor të Shqipes dhe Blerandos. Por pak…

Po shkrihet krejt, Kaderi publikon momente me Lumbardhin nga pushimet

Çifti i njohur Kaderi dhe Lumbardhi pas një periudhe të ngarkuar me punë kanë vendosur ti kalojnë disa ditë pushimi. Çifti kanë zgjedhur Spanjenë saktësisht Palma de…

Martohet mbesa e Remzie Osmanit, këngëtarja publikon pamjet nga dasma madhështore

Këngëtarja Remzie Osmani është një nga këngëtaret më të dashura. Ajo së fundmi ka bërë të ditur se ka martuar mbesën e saj. Përmes disa pamjeve në…

Këngëtarja e njohur Rosela Gjylbegu humb njeriun e shtrenjtë

Këngëtarja e njohur Rosela Gjylbegu ka humbur nënën e saj. Lajmin e trishtë e ka ndarë vetë këngëtarja me anë të një postimi në Instastory ku shkruan…

Meritoni i shkruan letër nga zemra Rikes, vjen reagimi i Ilnisës

Ilnisa ka reaguar përmes një postimi në Instagram, duke na treguar se nuk është xheloze, përkundrazi, është xheloze vetëm për ëndrrat që kanë banorët brenda “BBVA 3”….

Reja e Mihrije Brahes ndanë një moment të paharruar me vjehrrën

Mihrije Braha dhe reja e saj Tringa kanë një marrëdhënie të shkëlqyer. Këtë gjë ato e ilustrojnë shumë shpesh përmes postimeve që lëshojnë në rrjete sociale. Gjatë…

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *