A e keni ditur se Someri ka motrën e tij në serial do të habiteni cila është ajo (FOTO)

Berker Güven ose i njohur për shqiptarët si Somer në serialin ”Tri Motrat” ai ka lindur në vitin 1994 në Turqi.

Ai për herë të parë bëri debutimin e tij kinematografik në vitin 2017 me një rol në filmin “Babam” përkrah Çetin Tekindor dhe Melisa Şenolsun.

Megjithatë, ishte roli i tij si Aleksi në serialin e njohur televiziv “Vatanım Sensin” që e nisi vërtet karrierën e tij.

Ai vazhdoi të bënte emër me performancën e tij në “Zalim İstanbul” si Nedim, gjë që e forcoi më tej statusin e tij si një yll në rritje në industri.

Përveç punës në film dhe televizion, Güven ka bërë emër edhe në botën e teatrit.

Ai mori çmimin e aktorit të ri të shquar në çmimin e 22-të të Aktorëve të Teatrit dhe Kinemasë Sadri Alışık për interpretimin e tij në shfaqjen “Yen”.

FOTO

Related Posts

U përfol se nuk do realizohet filmi i Blerandos dhe Shqipes, kjo e fundit habit me reagimin

Gjatë qëndrimit të Blerandos dhe Shqipes në ‘Big Brother VIP Kosova’, është përfolur për realizimin e një filmi me rolin kryesor të Shqipes dhe Blerandos. Por pak…

Po shkrihet krejt, Kaderi publikon momente me Lumbardhin nga pushimet

Çifti i njohur Kaderi dhe Lumbardhi pas një periudhe të ngarkuar me punë kanë vendosur ti kalojnë disa ditë pushimi. Çifti kanë zgjedhur Spanjenë saktësisht Palma de…

Martohet mbesa e Remzie Osmanit, këngëtarja publikon pamjet nga dasma madhështore

Këngëtarja Remzie Osmani është një nga këngëtaret më të dashura. Ajo së fundmi ka bërë të ditur se ka martuar mbesën e saj. Përmes disa pamjeve në…

Këngëtarja e njohur Rosela Gjylbegu humb njeriun e shtrenjtë

Këngëtarja e njohur Rosela Gjylbegu ka humbur nënën e saj. Lajmin e trishtë e ka ndarë vetë këngëtarja me anë të një postimi në Instastory ku shkruan…

Meritoni i shkruan letër nga zemra Rikes, vjen reagimi i Ilnisës

Ilnisa ka reaguar përmes një postimi në Instagram, duke na treguar se nuk është xheloze, përkundrazi, është xheloze vetëm për ëndrrat që kanë banorët brenda “BBVA 3”….

Reja e Mihrije Brahes ndanë një moment të paharruar me vjehrrën

Mihrije Braha dhe reja e saj Tringa kanë një marrëdhënie të shkëlqyer. Këtë gjë ato e ilustrojnë shumë shpesh përmes postimeve që lëshojnë në rrjete sociale. Gjatë…

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *