Yiğit Koçak is happy with the fame that came with Kardeşlerim, but he has a higher eye!

Yiğit Koçak, who successfully portrayed the character of Ömer in the TV series, Kardeşlerim (For My Family), broadcast on Saturday evenings with the audience on ATV, has become one of the young talents that has attracted attention in recent years. After the series was broadcast in Spain, the young actor, who went to this country last month and met with both his fans and the Spanish press, is enjoying the popularity.

Yiğit Koçak is just at the beginning of his acting adventure. The actor revealed that he knows himself with these words: “Learning will not end. I will continue to study for the rest of my life. It is very important for me to take lessons, it makes me feel very good.”

Koçak explained that the story could continue with the great interest of the series Kardeşlerim, and that the intense interest of the audience kept the project alive. Yiğit Koçak, who is satisfied with the point he has reached for himself, mentioned that his eyes are even higher.

The actor said, “Am I satisfied, from where I came from. I am satisfied, but my goals are bigger.” Koçak, who has given some details about her goals recently, wishes to expand abroad.

Yiğit Koçak is happy with the fame that came with Kardeşlerim, but he has a higher eye!

Yiğit Koçak spoke about his goals as follows: “I want to be an international player. I also want to play in foreign languages. I want to play something in other countries. I’m taking Spanish lessons. Since my teacher speaks English, I continue my English practice. Let’s see, I’m working on improving my language right now, as the first step of my dream.”

The actor, who saw the benefit of Kardeşlerim series in terms of being able to take part in abroad, explained that the series was sold to many countries and was watched in every country it was broadcast.

Yiğit Koçak said, “Because the story comes out of a very common feeling; fraternity, family… We have something for everyone to catch. That’s why they were loved, too,” he said.

Yiğit Koçak, who tells that people from different languages and countries make comments on social media, seems to have set himself big goals for the acting profession after this great interest.

Related Posts

U përfol se nuk do realizohet filmi i Blerandos dhe Shqipes, kjo e fundit habit me reagimin

Gjatë qëndrimit të Blerandos dhe Shqipes në ‘Big Brother VIP Kosova’, është përfolur për realizimin e një filmi me rolin kryesor të Shqipes dhe Blerandos. Por pak…

Po shkrihet krejt, Kaderi publikon momente me Lumbardhin nga pushimet

Çifti i njohur Kaderi dhe Lumbardhi pas një periudhe të ngarkuar me punë kanë vendosur ti kalojnë disa ditë pushimi. Çifti kanë zgjedhur Spanjenë saktësisht Palma de…

Martohet mbesa e Remzie Osmanit, këngëtarja publikon pamjet nga dasma madhështore

Këngëtarja Remzie Osmani është një nga këngëtaret më të dashura. Ajo së fundmi ka bërë të ditur se ka martuar mbesën e saj. Përmes disa pamjeve në…

Këngëtarja e njohur Rosela Gjylbegu humb njeriun e shtrenjtë

Këngëtarja e njohur Rosela Gjylbegu ka humbur nënën e saj. Lajmin e trishtë e ka ndarë vetë këngëtarja me anë të një postimi në Instastory ku shkruan…

Meritoni i shkruan letër nga zemra Rikes, vjen reagimi i Ilnisës

Ilnisa ka reaguar përmes një postimi në Instagram, duke na treguar se nuk është xheloze, përkundrazi, është xheloze vetëm për ëndrrat që kanë banorët brenda “BBVA 3”….

Reja e Mihrije Brahes ndanë një moment të paharruar me vjehrrën

Mihrije Braha dhe reja e saj Tringa kanë një marrëdhënie të shkëlqyer. Këtë gjë ato e ilustrojnë shumë shpesh përmes postimeve që lëshojnë në rrjete sociale. Gjatë…

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *