Will there be a 2nd season of Kızılcık Şerbeti? Are Ömer and Kıvılcım leaving the series?

Kızılcık Şerbeti (The Cranberry Sherbet) series, which came to the screen on Show TV on Friday evenings, has also made a name for itself with its recent rating attack.

The Kızılcık Şerbeti series, with its moving and exciting scenes, started to become a series that arouses more and more curiosity!

There is another couple in the Kızılcık Şerbeti, which has started to slip into the stories of the characters other than the relationship of Doğa and Fatih, brought to life by Sıla Türkoğlu and Doğukan Güngör in the series: Kıvılcım and Ömer!

Last week, after Kıvılcım’s argument with Ömer’s friend at the dinner party, a critical dialogue came to the fore, accelerating the “lifestyle” discussions. Many people also complained about the series.

After these complaints, there were some rumors that the characters of Kıvılcım and Ömer would be removed from the story after this incident in the Kızılcık Şerbeti series, which entered the radar of the Radio and Television Supreme Council.

TV critic Sina Koloğlu made a statement on his social media page and clarified the news that Evrim Alasya and Barış Kılıç will be leaving the squad. Koloğlu stated that he received the answer “Of course it will continue” and shared a special tip about what will happen in the continuation of Kızılcık Şerbeti!

Will there be a 2nd season of Cranberry Sherbet? Are Ömer and Kıvılcım leaving the series? Here are the answers to those curious questions.

According to this, Metehan comes between Kıvılcım and Ömer, who broke up and made peace! It is stated that after an argument that Kıvılcım and Metehan will experience, they will break up with Ömer.

Expressing that Kıvılcım will start having problems with Ömer after being uploaded to Metehan on an issue, Koloğlu explains that, according to his feelings, on the subject of whether the series will be in the new season, “I hear there is a request, but the question of what will happen in the future is not asked.”

Related Posts

U përfol se nuk do realizohet filmi i Blerandos dhe Shqipes, kjo e fundit habit me reagimin

Gjatë qëndrimit të Blerandos dhe Shqipes në ‘Big Brother VIP Kosova’, është përfolur për realizimin e një filmi me rolin kryesor të Shqipes dhe Blerandos. Por pak…

Po shkrihet krejt, Kaderi publikon momente me Lumbardhin nga pushimet

Çifti i njohur Kaderi dhe Lumbardhi pas një periudhe të ngarkuar me punë kanë vendosur ti kalojnë disa ditë pushimi. Çifti kanë zgjedhur Spanjenë saktësisht Palma de…

Martohet mbesa e Remzie Osmanit, këngëtarja publikon pamjet nga dasma madhështore

Këngëtarja Remzie Osmani është një nga këngëtaret më të dashura. Ajo së fundmi ka bërë të ditur se ka martuar mbesën e saj. Përmes disa pamjeve në…

Këngëtarja e njohur Rosela Gjylbegu humb njeriun e shtrenjtë

Këngëtarja e njohur Rosela Gjylbegu ka humbur nënën e saj. Lajmin e trishtë e ka ndarë vetë këngëtarja me anë të një postimi në Instastory ku shkruan…

Meritoni i shkruan letër nga zemra Rikes, vjen reagimi i Ilnisës

Ilnisa ka reaguar përmes një postimi në Instagram, duke na treguar se nuk është xheloze, përkundrazi, është xheloze vetëm për ëndrrat që kanë banorët brenda “BBVA 3”….

Reja e Mihrije Brahes ndanë një moment të paharruar me vjehrrën

Mihrije Braha dhe reja e saj Tringa kanë një marrëdhënie të shkëlqyer. Këtë gjë ato e ilustrojnë shumë shpesh përmes postimeve që lëshojnë në rrjete sociale. Gjatë…

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *