Who is the biggest chance of the series İki Yabancı, which brings together Hande Erçel and Burak Deniz in the lead roles?

The most important development about the long-talked-about İki Yabancı (Two Foreigners) series has taken place. Work started on the set of the series and it was announced. The duo of Burak Deniz and Hande Erçel came together again in a new story. The famous duo had previously appeared in the romantic comedy series Aşk Laftan Anlamaz and had a place in the minds of the audience as a very good series couple.

In the past days, Burak Deniz said that the shooting will start soon in the series İki Yabancı, and the development took place. Hande Erçel, on the other hand, surprised her fans by saying that her new project has not yet been clarified the previous week. However, it turned out that the famous actress wanted to hide the developments about the project in order not to give details.

Those who are eagerly awaiting the series İki Yabancı will perhaps highlight the impressive harmony of Hande Erçel and Burak Deniz. Some viewers will pay attention to the exciting story of the series written by Ethem Özışık. However, there is another detail that is a very important factor for the success of the project.

The name of that factor is director Neslihan Yeşilyurt. Many viewers remember the famous director from his great success in the Yasak Elma (Forbidden Apple) series. Yeşilyurt, who sat in the director’s chair in the first 4 seasons of the series, later became the head of the Sadakatsiz (Unfaithful) series, and this project had great success. Now, it must be said that the famous director is at the beginning of the series İki Yabancı and a director with a high level of television experience is an important chance for this project.

Fans of the series will watch Hande Erçel in the character of Prosecutor Leyla. Burak Deniz, on the other hand, will appear in front of the audience with the character of Kenan as a reporter. The story that will start with the corpse of a benevolent businessman found in the forest will turn into an impressive drama production.

The shooting of a production that will meet with the audience in September is another detail that explains how much importance is given to the project and that a very effective work can emerge in this long period of time.

Related Posts

Një mashkull i gjatë dhe i bukur ky është burri i vërtetë i Meltemit në jetën reale! (FOTO)

Çdo serial ka nevojë për një zuzar. Per mendimin tim personazhi me i keq i ketij seriali eshte Meltem. Aktorja që portretizon me sukses personazhin që na…

Shkulni flokët, kjo është pasuria marramendëse e Luiz Ejllit

Këngëtari Luiz Ejlli vazhdon të jetë personazhi më i komentuar në rrjet, megjithëse ka kaluar mbi një vit nga eksperienca e tij në “Big Brother VIP Albania”,…

Albion Rexhaj vjen me super projektin e ri ‘Dream’, vërshohet rrjeti me pëlqime

Artisti i mirënjohur e i ri në moshë, Albion Rexhaj mbrëmë ka publikuar video projektin e tij më të ri muzikor të titulluar ‘Dream’, shkruan Billbordi.net Ky…

Pas ndarjes nga Xhensila Myrtezaj, Bes Kallaku në një lidhje të re? Kush është vajza që nuk i ndahet këngëtarit

Aktori i njohur i humorit Bes Kallaku, disa muaj më parë i dha fund martesës me Xhensila Myrtezaj, nga e cila çifti ndajnë 2 fëmijë së bashku,…

Nga Olsi tek Visjani, ja kush janë ‘Vip’-at që dolën kundër fitores së Egla Cenos

Fitorja e Egla Cenos nuk u prit dhe aq mirë nga të afërmit dhe mbështetësit e finalistëve të tjerë. Kështu, pasi Egla u shpall fituese, në rrjet…

Rrëmbeu çmimin e madh të BBV, reagon për herë të parë Egla Ceno, ja kujt ia dedikon fitoren

Fituesja e Big Brother VIP 3, Egla Ceno, ka folur për herë të parë pasi rrëmbeu çmimin e madh në një përballje ‘kokë më kokë’ me Juljan…

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *