When will the series Gecenin Ucunda end? Here is the exact date!

It is very close to the finale of the Gecenin Ucunda (At the end of the Night), which is broadcast on Star TV on Tuesday evenings. 22 episodes of the series starring Kadir Doğulu and Neslihan Atagül are left behind.

The 23rd new episode of the series, which will air on Tuesday evening, April 4, will last for 26 episodes in total.

It is among the information that the series team has completed the shooting of all the episodes and will make the final after 4 episodes with the stocks coming to the screen.

In this case, it is considered that the series will make its final on Tuesday, April 25th. If there is no program change, the series will bid farewell to its audience at the end of April.

The series, in which Kadir Doğulu is also the production partner of Alim Yapım, was adapted from Peride Celal’s novel of the same name.

While it was expected to receive very good ratings, the project at the Gecenin Ucunda, which attracted the audience at first, experienced a loss of viewers step by step in the following process.

Announcing that the series is planned as 26 episodes, Kadir Doğulu stated that overseas sales are also going well.

The Gecenin Ucunda series will be able to complete one season due to the interest from abroad.

You can watch the 23rd episode trailer, which will be screened on Tuesday, April 4, when Macide will learn that she is pregnant and her mother will be imprisoned, from the video below.

Related Posts

Këngëtarja Antigona Hoxha sjellë këngën ‘Bijat’ për festat e fundvitit

Këngëtarja Antigona Hoxha para disa ditësh ka publikuar këngën e saj më të re të titulluar Bijat e cila është pjesë e xhirimeve festive të produksionit Ardi,…

Më në fund e konfirmojnë! Luizi dhe Kiara do të bëhen prindër, mes lotësh dhe emocionesh i këndojnë të bijës (Video)

Artisti dhe ish banori i Big Brother VIP ka publikuar këngën më të re “Frymë”, e cila i kushtohet të voglës që presin bashkë me partneren e…

Learta bën ndryshim në pamjen e saj, thjeshtë mahnitëse

Learta Jakupi është nusja më e famshmë në vendin tonë. Ajoështë reja e këngëtares së njohur të muzikës popullore, Shyhrete Behluli, transmeton OraInfo. Learta është shumë aktive…

Engjo zbulon befasinë e madhe, vjen sonte në mesnatë

Këngëtari i ri në moshë por i mbushur plot energji për muzikën, Engjo i cili jeton dhe vepron në Zvicër ka debutuar fortë në skenën e muzikës…

Përfshihet nga flakët lokali i Noizyt, dalin pamjet

Gjatë orëve të vona të mbrëmjës së djeshme, është përfshirë nga flakët lokali i reperit të njohur, Rigels Rajku (Noizy), në Durrës. Albeu ka siguruar pamjet nga…

Motrat Mustafa lajmërohen nga plazhi, habisin me veshjen e tyre

Motrat Mustafa janë ndër këngëtaret më të dalluara në skenën muzikore. Si në muzikë ashtu edhe në jetën private, ato janë shembull i femrave të përkryera. Pasi…

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *