U diagnostikua për herë të tretë me tumor, zbulohet gjendja e deputetes Adriana Matoshi

“Adriana Matoshi 3 – 0 tumori.

Prapë fituese loçka jonë”, ka shkruar në Facebook miku i saj, Arbër Rama.

Pak ditë më parë, Adriana Matoshi njoftoi përmes një postimi në Facebook se po përballet sërish me një sëmundje, por pa zbuluar detaje.

Sipas Klan Kosova, Adriana Matoshi ka kryer ndërhyrjen kirurgjikale në Turqi dhe operacioni ka shkuar me sukses dhe është në gjendje të mirë.

Në çastin që e ke zbulu kush osht armiku yt, gjysmën e betejës e ke fitu.

Adriana vendosi që edhe shfaqjen e fazës së dytë të tumorit, 9 vite pas herës së parë, ta ndante me të gjithë ndjekësit e saj. Këtë e bëri me një qëllim; t’i jepte forcë çdo gruaje tjetër mund të ishte duke vuajtur nga një mori arsyesh.

Vetëmohuese, edhe pse e frikësuar për atë që po i ndodhte, Adriana nuk e harroi buzëqeshjen, as atëherë kur miqtë më të mirë mendonin për një çast se për të aq ishte e shkruar.

Jo. Nëse Zoti e kishte vendosur ta sprovonte edhe një herë tjetër, le ta bënte.

Ajo do t’ia dilte. Sërish… Madje, edhe në operacion do të hynte duke qeshur….

Related Posts

U përfol se nuk do realizohet filmi i Blerandos dhe Shqipes, kjo e fundit habit me reagimin

Gjatë qëndrimit të Blerandos dhe Shqipes në ‘Big Brother VIP Kosova’, është përfolur për realizimin e një filmi me rolin kryesor të Shqipes dhe Blerandos. Por pak…

Po shkrihet krejt, Kaderi publikon momente me Lumbardhin nga pushimet

Çifti i njohur Kaderi dhe Lumbardhi pas një periudhe të ngarkuar me punë kanë vendosur ti kalojnë disa ditë pushimi. Çifti kanë zgjedhur Spanjenë saktësisht Palma de…

Martohet mbesa e Remzie Osmanit, këngëtarja publikon pamjet nga dasma madhështore

Këngëtarja Remzie Osmani është një nga këngëtaret më të dashura. Ajo së fundmi ka bërë të ditur se ka martuar mbesën e saj. Përmes disa pamjeve në…

Këngëtarja e njohur Rosela Gjylbegu humb njeriun e shtrenjtë

Këngëtarja e njohur Rosela Gjylbegu ka humbur nënën e saj. Lajmin e trishtë e ka ndarë vetë këngëtarja me anë të një postimi në Instastory ku shkruan…

Meritoni i shkruan letër nga zemra Rikes, vjen reagimi i Ilnisës

Ilnisa ka reaguar përmes një postimi në Instagram, duke na treguar se nuk është xheloze, përkundrazi, është xheloze vetëm për ëndrrat që kanë banorët brenda “BBVA 3”….

Reja e Mihrije Brahes ndanë një moment të paharruar me vjehrrën

Mihrije Braha dhe reja e saj Tringa kanë një marrëdhënie të shkëlqyer. Këtë gjë ato e ilustrojnë shumë shpesh përmes postimeve që lëshojnë në rrjete sociale. Gjatë…

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *