This time Uğur Güneş is taking firm steps forward in the footsteps of Can Yaman and Kerem Bürsin!

Every day, a new one is added to the successes of Turkish TV series actors abroad. With the Erkenci Kuş (Early Bird) series, Can Yaman became the person who made the best debut in this regard and reflected his international interest in his career in the most successful way.

Kerem Bürsin, who gained great popularity with Can Yaman’s TV series Sen Çal Kapımı (Love is in the Air), became one of the Turkish actors who received great attention both in Italy and Spain. It is seen that the admiration of Kerem Bürsin is spreading rapidly, especially in Spanish-speaking countries.

Uğur Güneş has been included among the Turkish actors who have attracted particular attention lately…

Uğur Güneş, who is currently in the lead role in the TRT1 series named Al Sancak, became one of the prominent names abroad with the character of Tuğtekin in the TV series Diriliş Ertuğrul.

However, the actor has been very popular lately, especially with the character of Yılmaz in the TV series Bir Zamanlar Çukurova (Once Upon a Time in Çukurova). The interest in Uğur Güneş increased exponentially with the publication of this series abroad in a very wide geography.

This time, Uğur Güneş was featured in the Italian press, where the names of Can Yaman and Kerem Bürsin were constantly featured. Our famous actor was the guest of the Verissimo program broadcast on Chanel 5, one of the most watched television channels in the country.

Uğur Güneş, who went to Italy for the program that received very good ratings, also attracted attention from his fans. It should also be reminded that the actor, who became popular on social media in Italy due to the program, won the “international best actor” award at the Murex D’Or International Award Ceremony last year.

The fact that Bir Zamanlar Çukurova, which has been broadcast in 60 countries to date, achieved great results in the ratings in almost every country, and its adaptation in Greece were very important developments.

Uğur Güneş, who made his name known to the Turkish TV series fans abroad in this process, is pleased with the interest he has received in Italy. During the programme, the actor said, “We are happy to be loved so much in Italy. First of all, thank you very much for hosting me here so well.”

The actor, who was pleased that the TV series Bir Zamanlar Çukurova attracted such great interest in Italy, stated that he was pleased that the series was appreciated.

Related Posts

Këngëtarja Antigona Hoxha sjellë këngën ‘Bijat’ për festat e fundvitit

Këngëtarja Antigona Hoxha para disa ditësh ka publikuar këngën e saj më të re të titulluar Bijat e cila është pjesë e xhirimeve festive të produksionit Ardi,…

Më në fund e konfirmojnë! Luizi dhe Kiara do të bëhen prindër, mes lotësh dhe emocionesh i këndojnë të bijës (Video)

Artisti dhe ish banori i Big Brother VIP ka publikuar këngën më të re “Frymë”, e cila i kushtohet të voglës që presin bashkë me partneren e…

Learta bën ndryshim në pamjen e saj, thjeshtë mahnitëse

Learta Jakupi është nusja më e famshmë në vendin tonë. Ajoështë reja e këngëtares së njohur të muzikës popullore, Shyhrete Behluli, transmeton OraInfo. Learta është shumë aktive…

Engjo zbulon befasinë e madhe, vjen sonte në mesnatë

Këngëtari i ri në moshë por i mbushur plot energji për muzikën, Engjo i cili jeton dhe vepron në Zvicër ka debutuar fortë në skenën e muzikës…

Përfshihet nga flakët lokali i Noizyt, dalin pamjet

Gjatë orëve të vona të mbrëmjës së djeshme, është përfshirë nga flakët lokali i reperit të njohur, Rigels Rajku (Noizy), në Durrës. Albeu ka siguruar pamjet nga…

Motrat Mustafa lajmërohen nga plazhi, habisin me veshjen e tyre

Motrat Mustafa janë ndër këngëtaret më të dalluara në skenën muzikore. Si në muzikë ashtu edhe në jetën private, ato janë shembull i femrave të përkryera. Pasi…

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *