Things are not going well in the Kraliçe series, it seems that Burcu Özberk will not succeed this time!

Burcu Özberk, who we are used to having the projects she takes part in for a long time with very good results, is especially effective in romantic comedy productions. The new series of the actor is a drama project.

The ratings of the series named Kraliçe (Queen), which is broadcast on Kanal D on Wednesday evenings, are not good. The third episode of the series was also broadcast, but the results disappointed Kanal D once again.

The series, in which Gökhan Alkan also played the male lead, was adapted from the popular American TV series Queen Sugar.

However, in the third episode of the series, there are important problems such as not being among the top 10 programs in any category, losing viewers in all categories compared to last week, and obtaining ratings far below the average.

It is not possible to say anything yet whether the Kraliçe series will be able to overcome these problems as it approaches the end of the season. However, it is clear that the series is not in a very good situation in the Wednesday competition.

Kraliçe series is on Kanal D with its new episodes every Wednesday at 20.00.

Related Posts

Këngëtarja Antigona Hoxha sjellë këngën ‘Bijat’ për festat e fundvitit

Këngëtarja Antigona Hoxha para disa ditësh ka publikuar këngën e saj më të re të titulluar Bijat e cila është pjesë e xhirimeve festive të produksionit Ardi,…

Më në fund e konfirmojnë! Luizi dhe Kiara do të bëhen prindër, mes lotësh dhe emocionesh i këndojnë të bijës (Video)

Artisti dhe ish banori i Big Brother VIP ka publikuar këngën më të re “Frymë”, e cila i kushtohet të voglës që presin bashkë me partneren e…

Learta bën ndryshim në pamjen e saj, thjeshtë mahnitëse

Learta Jakupi është nusja më e famshmë në vendin tonë. Ajoështë reja e këngëtares së njohur të muzikës popullore, Shyhrete Behluli, transmeton OraInfo. Learta është shumë aktive…

Engjo zbulon befasinë e madhe, vjen sonte në mesnatë

Këngëtari i ri në moshë por i mbushur plot energji për muzikën, Engjo i cili jeton dhe vepron në Zvicër ka debutuar fortë në skenën e muzikës…

Përfshihet nga flakët lokali i Noizyt, dalin pamjet

Gjatë orëve të vona të mbrëmjës së djeshme, është përfshirë nga flakët lokali i reperit të njohur, Rigels Rajku (Noizy), në Durrës. Albeu ka siguruar pamjet nga…

Motrat Mustafa lajmërohen nga plazhi, habisin me veshjen e tyre

Motrat Mustafa janë ndër këngëtaret më të dalluara në skenën muzikore. Si në muzikë ashtu edhe në jetën private, ato janë shembull i femrave të përkryera. Pasi…

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *