The Üç Kız Kardeş series is a very comfortable production for Berker Güven!

Berker Güven has recently become one of the names that has not fallen off the agenda with the character of Somer in the Üç Kız Kardeş (Three Sisters) series. The actor, who has a very successful partnership with Özgü Kaya, said that the shootings in Ayvalık went well.

The famous actor explained that the shooting process in Ayvalık went well despite the winter conditions: “We can use all areas easily. Because this place is not as busy as Istanbul. In addition, the weather, the food is good, the people are very moderate and helpful. We are very happy in Ayvalık.”

When asked about his best friend in the team of the series, he explained that he got along well with everyone and that they were a valuable team.

Explaining that they are on good terms with their friends who have the most scenes, Berker Güven also stated that there is no one in the team that he has difficulty in getting along with.

The famous actor stated that there was no scene where he had difficulty portraying the character of Somer in the Üç Kız Kardeş series. Reminding his previous roles, Berker Güven said:

“Because I’ve played roles that were much more challenging in the past, this feels like a slightly more comfortable space to me when I’m playing Somer. I feel a little more comfortable playing Somer.”

Stating that his character Somer should act much smarter, the actor drew attention to the importance of better distinguishing between right and wrong.

Berker Güven, who stated that he wanted the character of Somer to be fairer and stronger in judgment, also expressed that he did not like some aspects of the character at all.

Related Posts

Një mashkull i gjatë dhe i bukur ky është burri i vërtetë i Meltemit në jetën reale! (FOTO)

Çdo serial ka nevojë për një zuzar. Per mendimin tim personazhi me i keq i ketij seriali eshte Meltem. Aktorja që portretizon me sukses personazhin që na…

Shkulni flokët, kjo është pasuria marramendëse e Luiz Ejllit

Këngëtari Luiz Ejlli vazhdon të jetë personazhi më i komentuar në rrjet, megjithëse ka kaluar mbi një vit nga eksperienca e tij në “Big Brother VIP Albania”,…

Albion Rexhaj vjen me super projektin e ri ‘Dream’, vërshohet rrjeti me pëlqime

Artisti i mirënjohur e i ri në moshë, Albion Rexhaj mbrëmë ka publikuar video projektin e tij më të ri muzikor të titulluar ‘Dream’, shkruan Billbordi.net Ky…

Pas ndarjes nga Xhensila Myrtezaj, Bes Kallaku në një lidhje të re? Kush është vajza që nuk i ndahet këngëtarit

Aktori i njohur i humorit Bes Kallaku, disa muaj më parë i dha fund martesës me Xhensila Myrtezaj, nga e cila çifti ndajnë 2 fëmijë së bashku,…

Nga Olsi tek Visjani, ja kush janë ‘Vip’-at që dolën kundër fitores së Egla Cenos

Fitorja e Egla Cenos nuk u prit dhe aq mirë nga të afërmit dhe mbështetësit e finalistëve të tjerë. Kështu, pasi Egla u shpall fituese, në rrjet…

Rrëmbeu çmimin e madh të BBV, reagon për herë të parë Egla Ceno, ja kujt ia dedikon fitoren

Fituesja e Big Brother VIP 3, Egla Ceno, ka folur për herë të parë pasi rrëmbeu çmimin e madh në një përballje ‘kokë më kokë’ me Juljan…

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *