The Terzi series by Çağatay Ulusoy and Şifanur Gül will open the doors of a completely different world!

More than a year has passed since the TV series named Terzi (Tailor) was talked about. The series, which was originally planned to be broadcast on the tv8 screen with the name Süslü Korkuluk, could not be broadcast on the television screens due to the very high fees per episode. Netflix embraced the project, and the series, which Çağatay Ulusoy fans have been eagerly waiting for, was created with intense effort.

Trailers of the Terzi series, which will be broadcast on Netflix on Tuesday, May 2, continue to attract attention. In the story where Çağatay Ulusoy takes part with a character named Peyami, you will watch Şifanur Gül in the character of Firuze. At first, Esra Biliç was mentioned as the female lead, but later Şifanur Gül took the role. Now the harmony and energy of the two young actress are eagerly awaited.

Çağatay Ulusoy will appear in front of the audience as a famous tailor. It was inspired by a true story of Peyami, who sewed a wedding dress for his best friend’s lover. For this reason, the story of the Terzi series is likely to attract even more attention.

In addition, it is understood from the trailer that two master names such as Salih Bademci and Olgun Toker, who are in the cast of the series, will surprise the audience with their effective roles. The series, which also includes names such as Evrim Alasya, Engin Şenkan, Celile Toyon and Ece Sükan, is a production that will impress the audience with its interesting story.

When the character of Peyami enters the life of this girl, whom he met to sew a wedding dress, brand new events will begin and new ones will be added to the secrets of the character of Peyami.

It is also noteworthy that Çağatay Ulusoy preferred only digital projects after the TV series İçerde in the 2016-2017 season. After Hakan Muhafız aired on Netflix, Yeşilçam series met with the audience on Blu TV. The actor’s new movie titled Centilmen (Gentleman) is also eagerly awaited.

The countdown has begun for the Terzi series, which stands out as an immersive and emotional drama directed by Cem Karcı.

On Tuesday, May 2, it was a day eagerly awaited by Çağatay Ulusoy fans. It seems likely that the new trailer released will increase the interest in the series.

Related Posts

‘Gjithmonë me ty’ Engji publikon fotografitë me të bukura me të fejuarin

Engjellushe Salihu i ka dhënë fund beqarisë. Në media po flitet se ajo po fejohet me Mërgim Riza i cili jeton dhe punon në Zvicër. Ceremonia ishte…

E dashura e Mirdonit “çmend” rrjetin me vallëzimin e saj

E dashura e Mirdonit, Elmedina së fundmi është bërë shumë virale në “Tik Tok”. Elmedina me video të ndryshme iu ka marrë zemrën ndjekësve të saj. Në…

Plas “bomba” në BBVA? Romeo dhe Erjola kanë lidhje jashtë?

Erjola gjatë prajmit ka shkuar në banjo shumë e shqetësuar. Sipas Ledjonit, Graciano ka thënë se “do ta plasë bombën” në lidhje me Erjolën dhe Romeon, duke…

Vetksidentohet me makinën e saj luksoze, Vesa e Big Brother

Vesa Vllasaliu eshte nje nga ish banoret me te komentuara te Big Brother Vip Kosova. Ish banorja e BBVK, Vesa është aksidentuar me makinën e saj të…

Këngëtarja e njohur futet sonte në shtëpinë e BBVA

Këngëtarja e njohur, Besa Kokëdhima, do të surprizojë sonte banorët e shtëpisë më të famshme në Shqipëri, “Big Brother VIP”. Lajmi i bukur është bërë i ditur…

U përfol se nuk do realizohet filmi i Blerandos dhe Shqipes, kjo e fundit habit me reagimin

Gjatë qëndrimit të Blerandos dhe Shqipes në ‘Big Brother VIP Kosova’, është përfolur për realizimin e një filmi me rolin kryesor të Shqipes dhe Blerandos. Por pak…

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *