The spell is now broken for Bir Küçük Gün Işığı series and things are in trouble!

The fact that there is no improvement in the ratings of the TV series Bir Küçük Gün Işığı (A Little Sunshine), which meets the audience on the ATV screen on Monday evenings, stuns the strict followers of the story. It is generally known that ATV serials received low ratings in the AB category, and Bir Küçük Gün Işığı, with its 28th episode, was only 30th in the AB with very low ratings.

However, everyone knows the power of ATV series in the category of all people. It should not be forgotten that the TV series Bir Küçük Gün Işığı has already made its biggest debut in this category since the day it started. The fact that the series, starring Seray Kaya and Berk Oktay, receives below average ratings even in the category of all people points to a very troublesome situation.

Even if there is a slight increase in the category of all people in the 28th episode aired on Monday, March 3, the fact that the loss of viewers is so deep has been in sight for weeks.

The series has a strong story and an impressive lead role. Side roles can also be very effective. For example, Ümran, played by Esra Dermancıoğlu, is a character that gives screenwriters many opportunities.

In addition, child actor Azra Aksu is extraordinarily successful in the character of Güneş.

We have to say that Tuğçe Açıkgöz, whom we watched as Dila, has been one of the most striking names in the project since the very beginning.

It is surprising that the attention he received in the first episodes of a series concept, which has an interesting story and tells that you can’t really be a mother with giving birth, has come to such a low level.

Many series fans are also upset about the situation of Bir Küçük Gün Işığı, and they know that it is very unlikely to continue in the second season.

There is no clear information about ATV’s decision about the series, but it can be said that the probability of making the final at the end of the season is not weak at all.

Of course, if the series is continued, there will be a difficult task for the screenwriters such as establishing a brand new story order, but even if such changes are made, it seems very difficult to recover the series.

Related Posts

Një mashkull i gjatë dhe i bukur ky është burri i vërtetë i Meltemit në jetën reale! (FOTO)

Çdo serial ka nevojë për një zuzar. Per mendimin tim personazhi me i keq i ketij seriali eshte Meltem. Aktorja që portretizon me sukses personazhin që na…

Shkulni flokët, kjo është pasuria marramendëse e Luiz Ejllit

Këngëtari Luiz Ejlli vazhdon të jetë personazhi më i komentuar në rrjet, megjithëse ka kaluar mbi një vit nga eksperienca e tij në “Big Brother VIP Albania”,…

Albion Rexhaj vjen me super projektin e ri ‘Dream’, vërshohet rrjeti me pëlqime

Artisti i mirënjohur e i ri në moshë, Albion Rexhaj mbrëmë ka publikuar video projektin e tij më të ri muzikor të titulluar ‘Dream’, shkruan Billbordi.net Ky…

Pas ndarjes nga Xhensila Myrtezaj, Bes Kallaku në një lidhje të re? Kush është vajza që nuk i ndahet këngëtarit

Aktori i njohur i humorit Bes Kallaku, disa muaj më parë i dha fund martesës me Xhensila Myrtezaj, nga e cila çifti ndajnë 2 fëmijë së bashku,…

Nga Olsi tek Visjani, ja kush janë ‘Vip’-at që dolën kundër fitores së Egla Cenos

Fitorja e Egla Cenos nuk u prit dhe aq mirë nga të afërmit dhe mbështetësit e finalistëve të tjerë. Kështu, pasi Egla u shpall fituese, në rrjet…

Rrëmbeu çmimin e madh të BBV, reagon për herë të parë Egla Ceno, ja kujt ia dedikon fitoren

Fituesja e Big Brother VIP 3, Egla Ceno, ka folur për herë të parë pasi rrëmbeu çmimin e madh në një përballje ‘kokë më kokë’ me Juljan…

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *