The spell is now broken for Bir Küçük Gün Işığı series and things are in trouble!

The fact that there is no improvement in the ratings of the TV series Bir Küçük Gün Işığı (A Little Sunshine), which meets the audience on the ATV screen on Monday evenings, stuns the strict followers of the story. It is generally known that ATV serials received low ratings in the AB category, and Bir Küçük Gün Işığı, with its 28th episode, was only 30th in the AB with very low ratings.

However, everyone knows the power of ATV series in the category of all people. It should not be forgotten that the TV series Bir Küçük Gün Işığı has already made its biggest debut in this category since the day it started. The fact that the series, starring Seray Kaya and Berk Oktay, receives below average ratings even in the category of all people points to a very troublesome situation.

Even if there is a slight increase in the category of all people in the 28th episode aired on Monday, March 3, the fact that the loss of viewers is so deep has been in sight for weeks.

The series has a strong story and an impressive lead role. Side roles can also be very effective. For example, Ümran, played by Esra Dermancıoğlu, is a character that gives screenwriters many opportunities.

In addition, child actor Azra Aksu is extraordinarily successful in the character of Güneş.

We have to say that Tuğçe Açıkgöz, whom we watched as Dila, has been one of the most striking names in the project since the very beginning.

It is surprising that the attention he received in the first episodes of a series concept, which has an interesting story and tells that you can’t really be a mother with giving birth, has come to such a low level.

Many series fans are also upset about the situation of Bir Küçük Gün Işığı, and they know that it is very unlikely to continue in the second season.

There is no clear information about ATV’s decision about the series, but it can be said that the probability of making the final at the end of the season is not weak at all.

Of course, if the series is continued, there will be a difficult task for the screenwriters such as establishing a brand new story order, but even if such changes are made, it seems very difficult to recover the series.

Related Posts

Këngëtarja Antigona Hoxha sjellë këngën ‘Bijat’ për festat e fundvitit

Këngëtarja Antigona Hoxha para disa ditësh ka publikuar këngën e saj më të re të titulluar Bijat e cila është pjesë e xhirimeve festive të produksionit Ardi,…

Më në fund e konfirmojnë! Luizi dhe Kiara do të bëhen prindër, mes lotësh dhe emocionesh i këndojnë të bijës (Video)

Artisti dhe ish banori i Big Brother VIP ka publikuar këngën më të re “Frymë”, e cila i kushtohet të voglës që presin bashkë me partneren e…

Learta bën ndryshim në pamjen e saj, thjeshtë mahnitëse

Learta Jakupi është nusja më e famshmë në vendin tonë. Ajoështë reja e këngëtares së njohur të muzikës popullore, Shyhrete Behluli, transmeton OraInfo. Learta është shumë aktive…

Engjo zbulon befasinë e madhe, vjen sonte në mesnatë

Këngëtari i ri në moshë por i mbushur plot energji për muzikën, Engjo i cili jeton dhe vepron në Zvicër ka debutuar fortë në skenën e muzikës…

Përfshihet nga flakët lokali i Noizyt, dalin pamjet

Gjatë orëve të vona të mbrëmjës së djeshme, është përfshirë nga flakët lokali i reperit të njohur, Rigels Rajku (Noizy), në Durrës. Albeu ka siguruar pamjet nga…

Motrat Mustafa lajmërohen nga plazhi, habisin me veshjen e tyre

Motrat Mustafa janë ndër këngëtaret më të dalluara në skenën muzikore. Si në muzikë ashtu edhe në jetën private, ato janë shembull i femrave të përkryera. Pasi…

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *