The rise of Kızılcık Şerbeti in the ratings has cost the Yalı Çapkını dearly!

Yalı Çapkını (The Golden Boy) series, broadcast on Star TV screens, continues to attract the attention of the audience. The series became the most watched production of Friday evening in the category of all people with the episode aired last night. However, until the previous week, the series had achieved double-digit ratings, winning first place in all categories.

It is seen that even in the category of all people, where the Yalı Çapkını is now the first, he can no longer achieve this success. Show TV’s Kızılcık Şerbeti (Cranberry Sherbet) series, which made a big splash in AB and ABC1 groups, won the first place with double-digit rates in these two categories last night. This made the series the most successful project of the week.

The drop in ratings in the Yalı Çapkını series is ringing alarm bells. Criticism from the audience for the story of the series continues. The Yalı Çapkını, who now seems difficult to reach double-digit rates, experienced a decrease in interest in AB and ABC1 groups yesterday evening and finished the day with a lower rate compared to previous weeks.

While Star’s popular TV series ‘The Yalı Çapkını’ with its twenty-fifth episode could only be first in the all-person category and with a slight margin from its rival, it was also a matter of curiosity whether it could achieve the same success next week.

Related Posts

U përfol se nuk do realizohet filmi i Blerandos dhe Shqipes, kjo e fundit habit me reagimin

Gjatë qëndrimit të Blerandos dhe Shqipes në ‘Big Brother VIP Kosova’, është përfolur për realizimin e një filmi me rolin kryesor të Shqipes dhe Blerandos. Por pak…

Po shkrihet krejt, Kaderi publikon momente me Lumbardhin nga pushimet

Çifti i njohur Kaderi dhe Lumbardhi pas një periudhe të ngarkuar me punë kanë vendosur ti kalojnë disa ditë pushimi. Çifti kanë zgjedhur Spanjenë saktësisht Palma de…

Martohet mbesa e Remzie Osmanit, këngëtarja publikon pamjet nga dasma madhështore

Këngëtarja Remzie Osmani është një nga këngëtaret më të dashura. Ajo së fundmi ka bërë të ditur se ka martuar mbesën e saj. Përmes disa pamjeve në…

Këngëtarja e njohur Rosela Gjylbegu humb njeriun e shtrenjtë

Këngëtarja e njohur Rosela Gjylbegu ka humbur nënën e saj. Lajmin e trishtë e ka ndarë vetë këngëtarja me anë të një postimi në Instastory ku shkruan…

Meritoni i shkruan letër nga zemra Rikes, vjen reagimi i Ilnisës

Ilnisa ka reaguar përmes një postimi në Instagram, duke na treguar se nuk është xheloze, përkundrazi, është xheloze vetëm për ëndrrat që kanë banorët brenda “BBVA 3”….

Reja e Mihrije Brahes ndanë një moment të paharruar me vjehrrën

Mihrije Braha dhe reja e saj Tringa kanë një marrëdhënie të shkëlqyer. Këtë gjë ato e ilustrojnë shumë shpesh përmes postimeve që lëshojnë në rrjete sociale. Gjatë…

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *