The rise of Kızılcık Şerbeti in the ratings has cost the Yalı Çapkını dearly!

Yalı Çapkını (The Golden Boy) series, broadcast on Star TV screens, continues to attract the attention of the audience. The series became the most watched production of Friday evening in the category of all people with the episode aired last night. However, until the previous week, the series had achieved double-digit ratings, winning first place in all categories.

It is seen that even in the category of all people, where the Yalı Çapkını is now the first, he can no longer achieve this success. Show TV’s Kızılcık Şerbeti (Cranberry Sherbet) series, which made a big splash in AB and ABC1 groups, won the first place with double-digit rates in these two categories last night. This made the series the most successful project of the week.

The drop in ratings in the Yalı Çapkını series is ringing alarm bells. Criticism from the audience for the story of the series continues. The Yalı Çapkını, who now seems difficult to reach double-digit rates, experienced a decrease in interest in AB and ABC1 groups yesterday evening and finished the day with a lower rate compared to previous weeks.

While Star’s popular TV series ‘The Yalı Çapkını’ with its twenty-fifth episode could only be first in the all-person category and with a slight margin from its rival, it was also a matter of curiosity whether it could achieve the same success next week.

Related Posts

Këngëtarja Antigona Hoxha sjellë këngën ‘Bijat’ për festat e fundvitit

Këngëtarja Antigona Hoxha para disa ditësh ka publikuar këngën e saj më të re të titulluar Bijat e cila është pjesë e xhirimeve festive të produksionit Ardi,…

Më në fund e konfirmojnë! Luizi dhe Kiara do të bëhen prindër, mes lotësh dhe emocionesh i këndojnë të bijës (Video)

Artisti dhe ish banori i Big Brother VIP ka publikuar këngën më të re “Frymë”, e cila i kushtohet të voglës që presin bashkë me partneren e…

Learta bën ndryshim në pamjen e saj, thjeshtë mahnitëse

Learta Jakupi është nusja më e famshmë në vendin tonë. Ajoështë reja e këngëtares së njohur të muzikës popullore, Shyhrete Behluli, transmeton OraInfo. Learta është shumë aktive…

Engjo zbulon befasinë e madhe, vjen sonte në mesnatë

Këngëtari i ri në moshë por i mbushur plot energji për muzikën, Engjo i cili jeton dhe vepron në Zvicër ka debutuar fortë në skenën e muzikës…

Përfshihet nga flakët lokali i Noizyt, dalin pamjet

Gjatë orëve të vona të mbrëmjës së djeshme, është përfshirë nga flakët lokali i reperit të njohur, Rigels Rajku (Noizy), në Durrës. Albeu ka siguruar pamjet nga…

Motrat Mustafa lajmërohen nga plazhi, habisin me veshjen e tyre

Motrat Mustafa janë ndër këngëtaret më të dalluara në skenën muzikore. Si në muzikë ashtu edhe në jetën private, ato janë shembull i femrave të përkryera. Pasi…

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *