The result of caring about the audience’s reaction in Kardeşlerim series was very bad!

The ratings of Kardeşlerim (For My Family) series are falling, the reaction to the story continues to increase. My Brothers series is broadcast on ATVs on Saturday evenings, but the old days of high ratings are now over.

It is a big surprise for the fans of Kardeşlerim TV series to see the ratios of 6 in the category of all people who have the potential to rise to double-digit ratings for a period.

We can say that the loss of viewers became clear with the 84th episode aired on Saturday, April 1st. The reaction of the viewers to the TV series “Kardeşlerim”, which lost in all rating groups, is also reflected on social media.

In the series, there are many viewers who think that the story has turned into repetitive events and that there is no longer an interesting point.

Some series fans share their thoughts that the lack of Asiye and Doruk scenes is the reason for this. Everyone is wondering what the results would be if the screenwriters fictionalized the series on the story of AsDor.

With its 91st episode, Kardeşlerim TV series came in second in all people and ABC1 groups, after Gönül Dağı (Gönül Mountain). It finished fourth in the AB group.

Of course, it continues to be one of the most successful productions of Saturday evenings, but we also witness that the interest of the audience has decreased in the third season compared to the previous 2 seasons.

Things can get tough for the Kardeşlerim project if the screenwriters don’t make a major transformational move in the story that could impress the audience.

Let us remind you that the series has a large fan base in many countries such as Spain.

We even witnessed how great interest Onur Seyit Yaran and finally Yiğit Koçak received during their travels to Spain.

The motivation to continue in the fourth season of the series Kardeşlerim seems to depend on the screenwriters making a serious transformation in the story, which affects the audience, as it attracts great attention abroad, especially in Spain, with very good viewing rates.

Related Posts

‘Gjithmonë me ty’ Engji publikon fotografitë me të bukura me të fejuarin

Engjellushe Salihu i ka dhënë fund beqarisë. Në media po flitet se ajo po fejohet me Mërgim Riza i cili jeton dhe punon në Zvicër. Ceremonia ishte…

E dashura e Mirdonit “çmend” rrjetin me vallëzimin e saj

E dashura e Mirdonit, Elmedina së fundmi është bërë shumë virale në “Tik Tok”. Elmedina me video të ndryshme iu ka marrë zemrën ndjekësve të saj. Në…

Plas “bomba” në BBVA? Romeo dhe Erjola kanë lidhje jashtë?

Erjola gjatë prajmit ka shkuar në banjo shumë e shqetësuar. Sipas Ledjonit, Graciano ka thënë se “do ta plasë bombën” në lidhje me Erjolën dhe Romeon, duke…

Vetksidentohet me makinën e saj luksoze, Vesa e Big Brother

Vesa Vllasaliu eshte nje nga ish banoret me te komentuara te Big Brother Vip Kosova. Ish banorja e BBVK, Vesa është aksidentuar me makinën e saj të…

Këngëtarja e njohur futet sonte në shtëpinë e BBVA

Këngëtarja e njohur, Besa Kokëdhima, do të surprizojë sonte banorët e shtëpisë më të famshme në Shqipëri, “Big Brother VIP”. Lajmi i bukur është bërë i ditur…

U përfol se nuk do realizohet filmi i Blerandos dhe Shqipes, kjo e fundit habit me reagimin

Gjatë qëndrimit të Blerandos dhe Shqipes në ‘Big Brother VIP Kosova’, është përfolur për realizimin e një filmi me rolin kryesor të Shqipes dhe Blerandos. Por pak…

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *