The result of caring about the audience’s reaction in Kardeşlerim series was very bad!

The ratings of Kardeşlerim (For My Family) series are falling, the reaction to the story continues to increase. My Brothers series is broadcast on ATVs on Saturday evenings, but the old days of high ratings are now over.

It is a big surprise for the fans of Kardeşlerim TV series to see the ratios of 6 in the category of all people who have the potential to rise to double-digit ratings for a period.

We can say that the loss of viewers became clear with the 84th episode aired on Saturday, April 1st. The reaction of the viewers to the TV series “Kardeşlerim”, which lost in all rating groups, is also reflected on social media.

In the series, there are many viewers who think that the story has turned into repetitive events and that there is no longer an interesting point.

Some series fans share their thoughts that the lack of Asiye and Doruk scenes is the reason for this. Everyone is wondering what the results would be if the screenwriters fictionalized the series on the story of AsDor.

With its 91st episode, Kardeşlerim TV series came in second in all people and ABC1 groups, after Gönül Dağı (Gönül Mountain). It finished fourth in the AB group.

Of course, it continues to be one of the most successful productions of Saturday evenings, but we also witness that the interest of the audience has decreased in the third season compared to the previous 2 seasons.

Things can get tough for the Kardeşlerim project if the screenwriters don’t make a major transformational move in the story that could impress the audience.

Let us remind you that the series has a large fan base in many countries such as Spain.

We even witnessed how great interest Onur Seyit Yaran and finally Yiğit Koçak received during their travels to Spain.

The motivation to continue in the fourth season of the series Kardeşlerim seems to depend on the screenwriters making a serious transformation in the story, which affects the audience, as it attracts great attention abroad, especially in Spain, with very good viewing rates.

Related Posts

Këngëtarja Antigona Hoxha sjellë këngën ‘Bijat’ për festat e fundvitit

Këngëtarja Antigona Hoxha para disa ditësh ka publikuar këngën e saj më të re të titulluar Bijat e cila është pjesë e xhirimeve festive të produksionit Ardi,…

Më në fund e konfirmojnë! Luizi dhe Kiara do të bëhen prindër, mes lotësh dhe emocionesh i këndojnë të bijës (Video)

Artisti dhe ish banori i Big Brother VIP ka publikuar këngën më të re “Frymë”, e cila i kushtohet të voglës që presin bashkë me partneren e…

Learta bën ndryshim në pamjen e saj, thjeshtë mahnitëse

Learta Jakupi është nusja më e famshmë në vendin tonë. Ajoështë reja e këngëtares së njohur të muzikës popullore, Shyhrete Behluli, transmeton OraInfo. Learta është shumë aktive…

Engjo zbulon befasinë e madhe, vjen sonte në mesnatë

Këngëtari i ri në moshë por i mbushur plot energji për muzikën, Engjo i cili jeton dhe vepron në Zvicër ka debutuar fortë në skenën e muzikës…

Përfshihet nga flakët lokali i Noizyt, dalin pamjet

Gjatë orëve të vona të mbrëmjës së djeshme, është përfshirë nga flakët lokali i reperit të njohur, Rigels Rajku (Noizy), në Durrës. Albeu ka siguruar pamjet nga…

Motrat Mustafa lajmërohen nga plazhi, habisin me veshjen e tyre

Motrat Mustafa janë ndër këngëtaret më të dalluara në skenën muzikore. Si në muzikë ashtu edhe në jetën private, ato janë shembull i femrave të përkryera. Pasi…

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *