The popularity of Aybike and Berk, the influential couple of Kardeşlerim series, is increasing rapidly on social media!

Aybike and Berk characters became one of the most popular TV series couples of the last period in the TV series Kardeşlerim (For My Family), which met with the audience on ATV screens on Saturday evenings. With the emergence of the truth about Berk in the story of the series, it is expected that their pure and clean relationship will move towards a docking and their support for each other will become stronger.

We see an intense support effort in the social media environment about Aybike and Berk, which is played by Melis Minkari and Recep Usta duo. Young viewers in particular both praise the successful performances of the two actors despite their very young age, and envy the pure and clean relationship of the characters.

This social media interest shown to Aybike and Berk, who are interlocking with each other, also made the couple “the most popular TV series couple”. In the research conducted by Somera for the week of April 19 – 26, 134 thousand 379 messages were shared for the couple Aybike and Berk. Thus, the success of Melis Minkari and Recep Usta duo drew attention once again, and Aybike and Berk became the most popular TV series couple of the week.

The interest in the duo of Süsen and Ömer was also intense. In the second place of the list is the couple Süsen and Ömer, played by the duo of Lizge Cömert and Yiğit Koçak.

Peri and Tamer, the impressive couple of Çöp Adam, one of the popular TV series on Wednesday nights, is in the third place of the list. The success of Elçin Sangu and Engin Altan Düzyatan should be appreciated, they created a very strong synergy in the series.

In the fourth place of the list are Seyran and Ferit. It is noteworthy that Seyran and Ferit are 4th in the list of the most popular couples, although the Yalı Çapkını (Golden Boys) series is one of the series that achieved very good ratings and made the best debut of the season.

Interest in the couple Farah and Tahir, played by Demet Özdemir and Engin Akyürek, continues to increase in the “Adım Farah” (My name is Farah) series. As a result of this interest, we see Farah and Tahir in the fifth place of the most popular TV series couples list.

Related Posts

U përfol se nuk do realizohet filmi i Blerandos dhe Shqipes, kjo e fundit habit me reagimin

Gjatë qëndrimit të Blerandos dhe Shqipes në ‘Big Brother VIP Kosova’, është përfolur për realizimin e një filmi me rolin kryesor të Shqipes dhe Blerandos. Por pak…

Po shkrihet krejt, Kaderi publikon momente me Lumbardhin nga pushimet

Çifti i njohur Kaderi dhe Lumbardhi pas një periudhe të ngarkuar me punë kanë vendosur ti kalojnë disa ditë pushimi. Çifti kanë zgjedhur Spanjenë saktësisht Palma de…

Martohet mbesa e Remzie Osmanit, këngëtarja publikon pamjet nga dasma madhështore

Këngëtarja Remzie Osmani është një nga këngëtaret më të dashura. Ajo së fundmi ka bërë të ditur se ka martuar mbesën e saj. Përmes disa pamjeve në…

Këngëtarja e njohur Rosela Gjylbegu humb njeriun e shtrenjtë

Këngëtarja e njohur Rosela Gjylbegu ka humbur nënën e saj. Lajmin e trishtë e ka ndarë vetë këngëtarja me anë të një postimi në Instastory ku shkruan…

Meritoni i shkruan letër nga zemra Rikes, vjen reagimi i Ilnisës

Ilnisa ka reaguar përmes një postimi në Instagram, duke na treguar se nuk është xheloze, përkundrazi, është xheloze vetëm për ëndrrat që kanë banorët brenda “BBVA 3”….

Reja e Mihrije Brahes ndanë një moment të paharruar me vjehrrën

Mihrije Braha dhe reja e saj Tringa kanë një marrëdhënie të shkëlqyer. Këtë gjë ato e ilustrojnë shumë shpesh përmes postimeve që lëshojnë në rrjete sociale. Gjatë…

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *