The Gülcemal series captured both Murat Ünalmış and Melis Sezen in their hearts!

Gülcemal series met with the audience last Thursday evening with its first episode on Fox TV. It is clear that the series did not achieve the expected high ratings, but the results of the second episode gained great importance.

The series, in which Melis Sezen and Murat Ünalmış take the lead roles, has a strong story. Especially with his role as a tough guy, Murat Ünalmış once again took his place on the screen with a style loved by his fans.

After her great success in the TV series Sadakatsiz (Unfaithful), Melis Sezen started her new project with various criticisms on social media.

After the first episode, questioning posts about the performance and credibility of the actress were made frequently. However, this situation is likely to change in the upcoming episodes, because similar situations often occur in newly aired TV series. Similar criticisms were made about Demet Özdemir in the series “Adım Farah” (My name is Farah), but then they disappeared.

On the set of the Gülcemal series, it seems that the team was busy and concentrated on their work. Images and interviews from the set were shared in the Kamera Arkası program.

For the story, which is also described as a tale of beauty and the ugly, Melis Sezen said, “I think we will enter a completely different world. It’s a bit of a magical world, a magic world. It’s like a fairy tale of beauty and the beast. We have a monster and we have a radiant daughter with boiling love. “The two of them will be connected at some point,” she said.

Stating that the character of Deva is very similar to her, Melis Sezen explained that for the first time she portrayed a character who is so close to her in spirit and belief. The actress was greatly affected by this situation.

Murat Ünalmış, on the other hand, said that the aspect that excites him in the series is the traumatic attitude of Gülcemal’s character. The actor explained that the character had a great impact on him:

“The fact that he grew up without love impressed me a lot. Because we can distinguish people who grew up without love, but Gülcemal’s is more dramatic. He improved a lot while growing up, but unfortunately he could not get rid of his childhood obsession. This affected me a lot. Even though it’s a revenge story, I was thrilled to be a character seeking healing.”

Related Posts

Një mashkull i gjatë dhe i bukur ky është burri i vërtetë i Meltemit në jetën reale! (FOTO)

Çdo serial ka nevojë për një zuzar. Per mendimin tim personazhi me i keq i ketij seriali eshte Meltem. Aktorja që portretizon me sukses personazhin që na…

Shkulni flokët, kjo është pasuria marramendëse e Luiz Ejllit

Këngëtari Luiz Ejlli vazhdon të jetë personazhi më i komentuar në rrjet, megjithëse ka kaluar mbi një vit nga eksperienca e tij në “Big Brother VIP Albania”,…

Albion Rexhaj vjen me super projektin e ri ‘Dream’, vërshohet rrjeti me pëlqime

Artisti i mirënjohur e i ri në moshë, Albion Rexhaj mbrëmë ka publikuar video projektin e tij më të ri muzikor të titulluar ‘Dream’, shkruan Billbordi.net Ky…

Pas ndarjes nga Xhensila Myrtezaj, Bes Kallaku në një lidhje të re? Kush është vajza që nuk i ndahet këngëtarit

Aktori i njohur i humorit Bes Kallaku, disa muaj më parë i dha fund martesës me Xhensila Myrtezaj, nga e cila çifti ndajnë 2 fëmijë së bashku,…

Nga Olsi tek Visjani, ja kush janë ‘Vip’-at që dolën kundër fitores së Egla Cenos

Fitorja e Egla Cenos nuk u prit dhe aq mirë nga të afërmit dhe mbështetësit e finalistëve të tjerë. Kështu, pasi Egla u shpall fituese, në rrjet…

Rrëmbeu çmimin e madh të BBV, reagon për herë të parë Egla Ceno, ja kujt ia dedikon fitoren

Fituesja e Big Brother VIP 3, Egla Ceno, ka folur për herë të parë pasi rrëmbeu çmimin e madh në një përballje ‘kokë më kokë’ me Juljan…

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *