The falling ratings of the series Gelsin Hayat Bildiği Gibi worries the audience

The rating results of the TV series “Gelsin Hayat Bildiği Gibi” (Come Life as it Knows), which meets with the audience on Thursday evenings on the Show TV screen, are not good at all. The fans of the series, which had difficulties in the Thursday competition, are afraid of the sudden final decision due to the low ratings.

Starring Ertan Saban and Devrim Özkan in the lead roles, the series contains both comedy and drama features. The viewers are also aware that there is a troublesome process with these low ratings.

For some viewers, the series should have ended long ago and should have been left to taste. Because it was clear that the ratings would come to this point. However, there are many people who want the continuation of the series.

Fox TV made the season finale in the 10th episode of theTaçsız Prenses (Crownless Princess) series, which was broadcast on Tuesday evenings in a similar situation. There is also backstage information that the series will be on the screens again in the summer.

There are many viewers who wish that the series “Gelsin Hayat Bildiği Gibi” would continue in the summer, and it is suggested that the project could attract a large audience to the screen again in this period when the number of TV series is decreasing.

Related Posts

Këngëtarja Antigona Hoxha sjellë këngën ‘Bijat’ për festat e fundvitit

Këngëtarja Antigona Hoxha para disa ditësh ka publikuar këngën e saj më të re të titulluar Bijat e cila është pjesë e xhirimeve festive të produksionit Ardi,…

Më në fund e konfirmojnë! Luizi dhe Kiara do të bëhen prindër, mes lotësh dhe emocionesh i këndojnë të bijës (Video)

Artisti dhe ish banori i Big Brother VIP ka publikuar këngën më të re “Frymë”, e cila i kushtohet të voglës që presin bashkë me partneren e…

Learta bën ndryshim në pamjen e saj, thjeshtë mahnitëse

Learta Jakupi është nusja më e famshmë në vendin tonë. Ajoështë reja e këngëtares së njohur të muzikës popullore, Shyhrete Behluli, transmeton OraInfo. Learta është shumë aktive…

Engjo zbulon befasinë e madhe, vjen sonte në mesnatë

Këngëtari i ri në moshë por i mbushur plot energji për muzikën, Engjo i cili jeton dhe vepron në Zvicër ka debutuar fortë në skenën e muzikës…

Përfshihet nga flakët lokali i Noizyt, dalin pamjet

Gjatë orëve të vona të mbrëmjës së djeshme, është përfshirë nga flakët lokali i reperit të njohur, Rigels Rajku (Noizy), në Durrës. Albeu ka siguruar pamjet nga…

Motrat Mustafa lajmërohen nga plazhi, habisin me veshjen e tyre

Motrat Mustafa janë ndër këngëtaret më të dalluara në skenën muzikore. Si në muzikë ashtu edhe në jetën private, ato janë shembull i femrave të përkryera. Pasi…

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *