The elegance of Afra Saraçoğlu and the awareness of partnership is just that

Afra Saraçoğlu, who is popular with the character of Seyran, who she portrays in the Yalı Çapkını (Golden Boy) TV series, has become one of the most talked-about female actors on social media with her beauty and talents.

The Yalı Çapkını series is one of the most impressive projects of Friday evenings and the audience follows each new episode with great excitement. Of course, the success of the series causes the awards to come one after another…

Afra Saraçoğlu won the ‘best debut series actress’ award. As a result of the survey conducted among Galatasaray University students, Afra Saraçoğlu was deemed worthy of this award.

In addition to the grace of the actress at the award ceremony, the care in her words was also very remarkable. She did not forget Afra Saraçoğlu, who thanked all her teammates, and her partner, Mert Ramazan Demir, with whom they achieved this success together.

Making a short statement after receiving his award at the ceremony, the actress used the following expressions:

“Thank you very much, I am honored that you have awarded me this award. I would like to thank the whole team and all my fellow actors. Thank you very much to my partner Mert Ramazan Demir. It wouldn’t have happened without him, thank you.”

Afra Saraçoğlu’s fans, who left a comment on this video, which was widely shared in the social media environment, interpreted it as an elegant attitude not to forget her partner and teammate. Many viewers quoted the words “It wouldn’t have happened without him” from their accounts and made laudatory comments about the success of the two young actors.

With the characters of Seyran and Ferit influencing millions of viewers since the beginning of the season and achieving very successful ratings, new awards are expected to come to the project and the actors.

Related Posts

Këngëtarja Antigona Hoxha sjellë këngën ‘Bijat’ për festat e fundvitit

Këngëtarja Antigona Hoxha para disa ditësh ka publikuar këngën e saj më të re të titulluar Bijat e cila është pjesë e xhirimeve festive të produksionit Ardi,…

Më në fund e konfirmojnë! Luizi dhe Kiara do të bëhen prindër, mes lotësh dhe emocionesh i këndojnë të bijës (Video)

Artisti dhe ish banori i Big Brother VIP ka publikuar këngën më të re “Frymë”, e cila i kushtohet të voglës që presin bashkë me partneren e…

Learta bën ndryshim në pamjen e saj, thjeshtë mahnitëse

Learta Jakupi është nusja më e famshmë në vendin tonë. Ajoështë reja e këngëtares së njohur të muzikës popullore, Shyhrete Behluli, transmeton OraInfo. Learta është shumë aktive…

Engjo zbulon befasinë e madhe, vjen sonte në mesnatë

Këngëtari i ri në moshë por i mbushur plot energji për muzikën, Engjo i cili jeton dhe vepron në Zvicër ka debutuar fortë në skenën e muzikës…

Përfshihet nga flakët lokali i Noizyt, dalin pamjet

Gjatë orëve të vona të mbrëmjës së djeshme, është përfshirë nga flakët lokali i reperit të njohur, Rigels Rajku (Noizy), në Durrës. Albeu ka siguruar pamjet nga…

Motrat Mustafa lajmërohen nga plazhi, habisin me veshjen e tyre

Motrat Mustafa janë ndër këngëtaret më të dalluara në skenën muzikore. Si në muzikë ashtu edhe në jetën private, ato janë shembull i femrave të përkryera. Pasi…

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *