The admiration of Akın Akınözü made the Kızılcık Şerbeti series lose its peak!

There is a great rating and popularity race between the series. The ratings are very important in the television environment, but the popularity steps in the social media are also considered as important data for the projects. The research conducted by DigiLup for the most talked about TV series projects on social media is full of interesting findings.

According to this research based on March, with more than 1 million 500 thousand messages, the Tuzak (Trap) TV series became the most talked about domestic TV series on social media. This shows that even though the ratings are very low, the interest in the Tuzak project continues unabated on social media. In particular, we can say that Akın Akınözü fans have offered a very strong support from the very beginning of the Trap series, and they have continued this until now.

In addition, the series of Tuzak, broadcast on tv8, is one of the most mentioned productions abroad recently. In other words, the great interest shown by the fans of the foreign series to the Tuzak series has also affected the publishers and the international sales of the project are increasing rapidly.

This great wave of interaction of the fans of the Tuzak series, starring Bensu Soral and Akın Akınözü, on social media also left its mark on March.

According to DigiLup research, Kızılcık Şerbeti (Cranberry Sherbet) ranks second after the most talked about Tuzak series in March. Show TV series, which has made a big break in recent weeks, has turned the ratings upside down.

Kızılcık Şerbeti, starring Sıla Türkoğlu and Doğukan Güngör, also made an important debut by taking the first place in the AB and ABC1 categories for the last 3 weeks, from the Kingfisher.

Çöp Adam (Stickman) ranks third in the March survey. The fact that Emanet (Legacy), in fourth place, was among the top 10, along with such great productions, did not go unnoticed as another important achievement.

Related Posts

Këngëtarja Antigona Hoxha sjellë këngën ‘Bijat’ për festat e fundvitit

Këngëtarja Antigona Hoxha para disa ditësh ka publikuar këngën e saj më të re të titulluar Bijat e cila është pjesë e xhirimeve festive të produksionit Ardi,…

Më në fund e konfirmojnë! Luizi dhe Kiara do të bëhen prindër, mes lotësh dhe emocionesh i këndojnë të bijës (Video)

Artisti dhe ish banori i Big Brother VIP ka publikuar këngën më të re “Frymë”, e cila i kushtohet të voglës që presin bashkë me partneren e…

Learta bën ndryshim në pamjen e saj, thjeshtë mahnitëse

Learta Jakupi është nusja më e famshmë në vendin tonë. Ajoështë reja e këngëtares së njohur të muzikës popullore, Shyhrete Behluli, transmeton OraInfo. Learta është shumë aktive…

Engjo zbulon befasinë e madhe, vjen sonte në mesnatë

Këngëtari i ri në moshë por i mbushur plot energji për muzikën, Engjo i cili jeton dhe vepron në Zvicër ka debutuar fortë në skenën e muzikës…

Përfshihet nga flakët lokali i Noizyt, dalin pamjet

Gjatë orëve të vona të mbrëmjës së djeshme, është përfshirë nga flakët lokali i reperit të njohur, Rigels Rajku (Noizy), në Durrës. Albeu ka siguruar pamjet nga…

Motrat Mustafa lajmërohen nga plazhi, habisin me veshjen e tyre

Motrat Mustafa janë ndër këngëtaret më të dalluara në skenën muzikore. Si në muzikë ashtu edhe në jetën private, ato janë shembull i femrave të përkryera. Pasi…

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *