The admiration of Akın Akınözü made the Kızılcık Şerbeti series lose its peak!

There is a great rating and popularity race between the series. The ratings are very important in the television environment, but the popularity steps in the social media are also considered as important data for the projects. The research conducted by DigiLup for the most talked about TV series projects on social media is full of interesting findings.

According to this research based on March, with more than 1 million 500 thousand messages, the Tuzak (Trap) TV series became the most talked about domestic TV series on social media. This shows that even though the ratings are very low, the interest in the Tuzak project continues unabated on social media. In particular, we can say that Akın Akınözü fans have offered a very strong support from the very beginning of the Trap series, and they have continued this until now.

In addition, the series of Tuzak, broadcast on tv8, is one of the most mentioned productions abroad recently. In other words, the great interest shown by the fans of the foreign series to the Tuzak series has also affected the publishers and the international sales of the project are increasing rapidly.

This great wave of interaction of the fans of the Tuzak series, starring Bensu Soral and Akın Akınözü, on social media also left its mark on March.

According to DigiLup research, Kızılcık Şerbeti (Cranberry Sherbet) ranks second after the most talked about Tuzak series in March. Show TV series, which has made a big break in recent weeks, has turned the ratings upside down.

Kızılcık Şerbeti, starring Sıla Türkoğlu and Doğukan Güngör, also made an important debut by taking the first place in the AB and ABC1 categories for the last 3 weeks, from the Kingfisher.

Çöp Adam (Stickman) ranks third in the March survey. The fact that Emanet (Legacy), in fourth place, was among the top 10, along with such great productions, did not go unnoticed as another important achievement.

Related Posts

U përfol se nuk do realizohet filmi i Blerandos dhe Shqipes, kjo e fundit habit me reagimin

Gjatë qëndrimit të Blerandos dhe Shqipes në ‘Big Brother VIP Kosova’, është përfolur për realizimin e një filmi me rolin kryesor të Shqipes dhe Blerandos. Por pak…

Po shkrihet krejt, Kaderi publikon momente me Lumbardhin nga pushimet

Çifti i njohur Kaderi dhe Lumbardhi pas një periudhe të ngarkuar me punë kanë vendosur ti kalojnë disa ditë pushimi. Çifti kanë zgjedhur Spanjenë saktësisht Palma de…

Martohet mbesa e Remzie Osmanit, këngëtarja publikon pamjet nga dasma madhështore

Këngëtarja Remzie Osmani është një nga këngëtaret më të dashura. Ajo së fundmi ka bërë të ditur se ka martuar mbesën e saj. Përmes disa pamjeve në…

Këngëtarja e njohur Rosela Gjylbegu humb njeriun e shtrenjtë

Këngëtarja e njohur Rosela Gjylbegu ka humbur nënën e saj. Lajmin e trishtë e ka ndarë vetë këngëtarja me anë të një postimi në Instastory ku shkruan…

Meritoni i shkruan letër nga zemra Rikes, vjen reagimi i Ilnisës

Ilnisa ka reaguar përmes një postimi në Instagram, duke na treguar se nuk është xheloze, përkundrazi, është xheloze vetëm për ëndrrat që kanë banorët brenda “BBVA 3”….

Reja e Mihrije Brahes ndanë një moment të paharruar me vjehrrën

Mihrije Braha dhe reja e saj Tringa kanë një marrëdhënie të shkëlqyer. Këtë gjë ato e ilustrojnë shumë shpesh përmes postimeve që lëshojnë në rrjete sociale. Gjatë…

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *