News

Surprizat e motit nuk kanë fund, ja si do të jenë temperaturat nesër në çdo qytet

Share on the social medias

Masat ajrore të qëndrueshme dhe të nxehta mbeten prezente në vendin tonë, duke bërë që paraditja të dominohet nga kthjellimet në pothuajse gjithë territorin.

Por gjatë mesditës dhe pasdites parashikohet që vranësirat të shfaqen në zonat malore dhe pjesërisht në zonën e ulët. Ndërsa mundësit për reshje të izoluara janë shumë të ulëta.

Temperaturat e ajrit do të rriten në mëngjes dhe kostante në mesditë duke luhatur vlerat ditore nga 18°C deri në 40°C.

Era do të fryjë mesatarisht me shpejtësi 38 km/h nga drejtimi Verior – Veriperëndimor duke krijuar në brigjet detare dallgëzim 3 ballë.

1.B. Curri 20 – 31
2. Puka 18 – 30
3.Kukës 20 – 34
4.Peshkopi 19 – 31
5. Burrel 22 – 35
6.Shkodër 24 – 39
7.Lezhë 26 – 37
8.Tiranë 25 – 39
9.Durrës 27 – 37
10.Elbasan 23 – 40
11.Fier 25 – 37
12.Berat 23 – 39
13. Pogradec 21 – 32
14.Korçë 20 – 31
15.Ersekë 18 – 30
16.Vlorë 25 – 36
17.Gjirokastër 22 – 38
18.Sarandë 26 – 36

You may also like...

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *