Sıla Türkoğlu and Rabia Soytürk are looking for the same thing in love!

Rabia Soytürk and Sıla Türkoğlu, one of the most talked-about young actresses of recent days, attended the Yalın concert, which was organized for the education of earthquake-stricken girls, together with their friends.

Both actors emphasized the importance of coming together for such a good cause. Rabia Soytürk, who portrayed the character of Aslı in the series Veda Mektubu (Farewell Letter), and Sıla Türkoğlu, who we watched as Doğa in the Kızılcık Şerbeti (Cranberry Sherbet) series, explained that intensive work continues on the set.

One thing the two young actors had in common was that they were not currently in a relationship. Answering the questions of the magazine reporters and expressing that there is no one in their love life, the duo gave answers emphasizing transparency and honesty about what kind of person they were looking for.

Sıla Türkoğlu said, “There has been no one in my life for a long time. Luckily this works. I have criteria. Transparency, most importantly, I want the person in front of me to approach me with all their purity,” she said.

Rabia Soytürk expressed that she had a similar opinion. The actress said, “Let her heart and humanity be beautiful. We are taking new steps in the sector, we are at the stage of questioning reality. Let it be real, let it be glass, ”she said.

Both actors shared a common idea by stating that they can get along with men who are honest and who are just as they appear in their relationships.

Related Posts

Këngëtarja Antigona Hoxha sjellë këngën ‘Bijat’ për festat e fundvitit

Këngëtarja Antigona Hoxha para disa ditësh ka publikuar këngën e saj më të re të titulluar Bijat e cila është pjesë e xhirimeve festive të produksionit Ardi,…

Më në fund e konfirmojnë! Luizi dhe Kiara do të bëhen prindër, mes lotësh dhe emocionesh i këndojnë të bijës (Video)

Artisti dhe ish banori i Big Brother VIP ka publikuar këngën më të re “Frymë”, e cila i kushtohet të voglës që presin bashkë me partneren e…

Learta bën ndryshim në pamjen e saj, thjeshtë mahnitëse

Learta Jakupi është nusja më e famshmë në vendin tonë. Ajoështë reja e këngëtares së njohur të muzikës popullore, Shyhrete Behluli, transmeton OraInfo. Learta është shumë aktive…

Engjo zbulon befasinë e madhe, vjen sonte në mesnatë

Këngëtari i ri në moshë por i mbushur plot energji për muzikën, Engjo i cili jeton dhe vepron në Zvicër ka debutuar fortë në skenën e muzikës…

Përfshihet nga flakët lokali i Noizyt, dalin pamjet

Gjatë orëve të vona të mbrëmjës së djeshme, është përfshirë nga flakët lokali i reperit të njohur, Rigels Rajku (Noizy), në Durrës. Albeu ka siguruar pamjet nga…

Motrat Mustafa lajmërohen nga plazhi, habisin me veshjen e tyre

Motrat Mustafa janë ndër këngëtaret më të dalluara në skenën muzikore. Si në muzikë ashtu edhe në jetën private, ato janë shembull i femrave të përkryera. Pasi…

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *