Returning to the screen with Yüz Yıllık Mucize, Ebru Şahin began to beat her rivals one by one!

Yüz Yıllık Mucize (The Hundred Years of Miracle) series, which was broadcast on Star TV and brought together Birkan Sokullu and Ebru Şahin in the lead roles, is not yet at the desired point in influencing the audience, although it presents a strong story.

On the other hand, Ebru Şahin, whom we watched in the character of Harika in the TV series that met with the audience on Thursday evenings, is taking strong steps towards proving how high her popularity is in the social media environment.

Ebru Şahin is rapidly moving towards the top in the “most popular actresses” research conducted by Adba TV every week. The fans of the actress are satisfied with her role in the new series and continue to support her intensively because she is on the screen with a different role.

In the social media research conducted during the week between March 28 and April 3, Ebru Şahin is on the list as the 4th most popular actress. Ebru Şahin, who reached this position by getting 28,800 messages, also showed that she can push the first 3 rows.

Sıla Türkoğlu is second in the list, in which Su Burcu Yazgı Coşkun ranks first with 79 thousand messages. Demet Özdemir, who stormed with the “Adım Farah” (My Name is Farah) series, is in the third position with 36 thousand 300 messages.

Considering that the top two places Su Burcu Yazgı Coşkun and Sıla Türkoğlu have been leading in such lists for a long time, Demet Özdemir had a good start, but Ebru Şahin also managed to surpass many of her competitors in a short time.

Ebru Şahin has been on the agenda of social media lately, with behind-the-scenes footage and set poses of the series.

Related Posts

Këngëtarja Antigona Hoxha sjellë këngën ‘Bijat’ për festat e fundvitit

Këngëtarja Antigona Hoxha para disa ditësh ka publikuar këngën e saj më të re të titulluar Bijat e cila është pjesë e xhirimeve festive të produksionit Ardi,…

Më në fund e konfirmojnë! Luizi dhe Kiara do të bëhen prindër, mes lotësh dhe emocionesh i këndojnë të bijës (Video)

Artisti dhe ish banori i Big Brother VIP ka publikuar këngën më të re “Frymë”, e cila i kushtohet të voglës që presin bashkë me partneren e…

Learta bën ndryshim në pamjen e saj, thjeshtë mahnitëse

Learta Jakupi është nusja më e famshmë në vendin tonë. Ajoështë reja e këngëtares së njohur të muzikës popullore, Shyhrete Behluli, transmeton OraInfo. Learta është shumë aktive…

Engjo zbulon befasinë e madhe, vjen sonte në mesnatë

Këngëtari i ri në moshë por i mbushur plot energji për muzikën, Engjo i cili jeton dhe vepron në Zvicër ka debutuar fortë në skenën e muzikës…

Përfshihet nga flakët lokali i Noizyt, dalin pamjet

Gjatë orëve të vona të mbrëmjës së djeshme, është përfshirë nga flakët lokali i reperit të njohur, Rigels Rajku (Noizy), në Durrës. Albeu ka siguruar pamjet nga…

Motrat Mustafa lajmërohen nga plazhi, habisin me veshjen e tyre

Motrat Mustafa janë ndër këngëtaret më të dalluara në skenën muzikore. Si në muzikë ashtu edhe në jetën private, ato janë shembull i femrave të përkryera. Pasi…

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *