Returning to the screen with the Veda Mektubu series opened a new door for Emre Kıvılcım!

Veda Mektubu (The Farewell Letter) series, which is broadcast on Kanal D on Monday evenings, has a strong story and a remarkable cast. Rabia Soytürk and Emre Kıvılcım, the young names of the series, also showed a strong partnership. The audience loved the characters of Aslı and Mehmet.

Along with the Veda Mektubu series, Emre Kıvılcım suddenly started to come to the fore in the social media environment, which has not been talked about much until now. In recent research, we observe that the actor has come to the fore in social media more than ever before.

It was an important opportunity for Emre Kıvılcım to be in the same project, especially with Rabia Soytürk, who made a big break with Duy Beni (Hear Me) in the summer.

Rabia Soytürk fans have been imprisoned by the characters of Aslı and Mehmet and make a lot of comments about the duo on social media.

In such an environment, Emre Kıvılcım took the seventh place in the list of the most popular male actors on social media during the week of April 6-11.

In the research conducted by Adba TV, Akın Akınözü is second and Engin Akyürek is third in the list of the most popular male actors, with Onur Seyit Yaran taking the first place.

You can see that the prominent names with their TV series are on this list. Here is the opportunity for Emre Kıvılcım to stand out in the social media, which started with the Veda Mektubu series, and was also reflected in the research.

In the research conducted by Adba TV, the actor became the seventh most talked about male actor with 12,100 messages last week. This situation can be interpreted as a rising trend in social media on behalf of the actor.

Related Posts

Këngëtarja Antigona Hoxha sjellë këngën ‘Bijat’ për festat e fundvitit

Këngëtarja Antigona Hoxha para disa ditësh ka publikuar këngën e saj më të re të titulluar Bijat e cila është pjesë e xhirimeve festive të produksionit Ardi,…

Më në fund e konfirmojnë! Luizi dhe Kiara do të bëhen prindër, mes lotësh dhe emocionesh i këndojnë të bijës (Video)

Artisti dhe ish banori i Big Brother VIP ka publikuar këngën më të re “Frymë”, e cila i kushtohet të voglës që presin bashkë me partneren e…

Learta bën ndryshim në pamjen e saj, thjeshtë mahnitëse

Learta Jakupi është nusja më e famshmë në vendin tonë. Ajoështë reja e këngëtares së njohur të muzikës popullore, Shyhrete Behluli, transmeton OraInfo. Learta është shumë aktive…

Engjo zbulon befasinë e madhe, vjen sonte në mesnatë

Këngëtari i ri në moshë por i mbushur plot energji për muzikën, Engjo i cili jeton dhe vepron në Zvicër ka debutuar fortë në skenën e muzikës…

Përfshihet nga flakët lokali i Noizyt, dalin pamjet

Gjatë orëve të vona të mbrëmjës së djeshme, është përfshirë nga flakët lokali i reperit të njohur, Rigels Rajku (Noizy), në Durrës. Albeu ka siguruar pamjet nga…

Motrat Mustafa lajmërohen nga plazhi, habisin me veshjen e tyre

Motrat Mustafa janë ndër këngëtaret më të dalluara në skenën muzikore. Si në muzikë ashtu edhe në jetën private, ato janë shembull i femrave të përkryera. Pasi…

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *