News

Priten stuhi të fuqishme: Ulje temperaturash dhe rreshje shiu në të gjithë vendin, si parashikohet të jetë moti për ditën e sotme

Share on the social medias

Deri në orët e mesditës Shqipëria do të jetë në mbizotërimin e kthjellimeve dhe kalimeve të pakta të vranësirave.

Ndërsa në vijim, vranësirat do të zhvillohen në të gjithë vendin duke sjellë reshje shiu në të gjithë territorin e vendit dhe stuhi të fuqishme ne disa zona.

Në mbrëmje parashikohen rrebeshe shiu në të gjithë vendin tonë.

Temperaturat e ajrit do të ulen në mëngjes dhe në mesditë duke luhatur vlerat ditore prej 9 deri në 33 gradë celcius.

Era do të fryjë nga drejtimi veriperëndimor me një shpjetësi prej 35 km/h duek krijuar në det një dallgëzim prej 3 ballësh.

You may also like...

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *