Onur Seyit Yaran is at the top, Akın Akınözü and Engin Akyürek are pushing for the first place!

It turned out that Onur Seyit Yaran from the TV series Kardeşlerim (For My Family) ranked at the top of the list of the most popular male actors in the social media environment, outperforming his rivals last week.

We see that Onur Seyit Yaran is the most popular male actor with 75500 messages, which was shared the most during the week of March 29 – April 4, made by ADBA TV. Onur Seyit Yaran, along with some other young names of the series, Kardeşlerim, which has been going on for 3 years, continues to be one of the most talked about male actors of social media at many points.

Akın Akınözü, who made a strong impression with his successful performance in the Tuzak (Trap) TV series, is also one of the names on this list for a long time. Akınözü ranked second with 49700 messages last week.

In the third place, with the start of the “Adım Farah” (My Name is Farah) TV series, Engin Akyürek is observed to rise to the top step by step among the most talked about names on social media. It should be noted that especially the fans of the actor abroad follow this project with great interest.

In the fourth place of the list is Alp Navruz, who attracted attention with Yürek Çıkmazı (The Heart Impasse) project, and in the fifth place is Halil İbrahim Ceyhan, who made a big break with the series Emanet (Legacy).

Related Posts

Këngëtarja Antigona Hoxha sjellë këngën ‘Bijat’ për festat e fundvitit

Këngëtarja Antigona Hoxha para disa ditësh ka publikuar këngën e saj më të re të titulluar Bijat e cila është pjesë e xhirimeve festive të produksionit Ardi,…

Më në fund e konfirmojnë! Luizi dhe Kiara do të bëhen prindër, mes lotësh dhe emocionesh i këndojnë të bijës (Video)

Artisti dhe ish banori i Big Brother VIP ka publikuar këngën më të re “Frymë”, e cila i kushtohet të voglës që presin bashkë me partneren e…

Learta bën ndryshim në pamjen e saj, thjeshtë mahnitëse

Learta Jakupi është nusja më e famshmë në vendin tonë. Ajoështë reja e këngëtares së njohur të muzikës popullore, Shyhrete Behluli, transmeton OraInfo. Learta është shumë aktive…

Engjo zbulon befasinë e madhe, vjen sonte në mesnatë

Këngëtari i ri në moshë por i mbushur plot energji për muzikën, Engjo i cili jeton dhe vepron në Zvicër ka debutuar fortë në skenën e muzikës…

Përfshihet nga flakët lokali i Noizyt, dalin pamjet

Gjatë orëve të vona të mbrëmjës së djeshme, është përfshirë nga flakët lokali i reperit të njohur, Rigels Rajku (Noizy), në Durrës. Albeu ka siguruar pamjet nga…

Motrat Mustafa lajmërohen nga plazhi, habisin me veshjen e tyre

Motrat Mustafa janë ndër këngëtaret më të dalluara në skenën muzikore. Si në muzikë ashtu edhe në jetën private, ato janë shembull i femrave të përkryera. Pasi…

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *