Onur Seyit Yaran doubled both Akın Akınözü and Engin Akyürek!

Onur Seyit Yaran, who has been on the agenda of social media for the last 3 years with his character Doruk in the TV series, Kardeşlerim (For My Family), became a great celebrity at a young age. Onur Seyit Yaran, who ran from success to success with his partner Su Burcu Yazgı Coşkun, started to increase his fans abroad with his visits in Spain during the summer period.

Being among the names that achieved fame in Turkey and succeeded in carrying it abroad seems to open different opportunities for Onur Seyit Yaran. The actor’s goal is to make a career in Spain and take part in Spanish cinema. The fact that the series “Kardeşerim” is broadcast in this country and is very successful serves the actor to approach his goals.

The interest shown to Onur Seyit Yaran in the social media environment is also revealed through research. Onur Seyit Yaran was the most popular male actor for the week of April 19-26 with 76 thousand 600 messages in the “most popular male actors” research conducted by Adba TV.

It is noteworthy that Onur Seyit Yaran, who usually does not leave the first place to his rivals in this weekly research, doubled his closest rivals Akın Akınözü and Engin Akyürek.

While social media support continues for Akın Akınözü, who is on the screen with the Tuzak (Trap) TV series, Engin Akyürek also receives great attention from his fans with his successful debut in the Adım Farah (My name is Farah) TV series.

Mert Ramazan Demir, who became very popular with the Yalı Çapkını, also took the fifth place in the list, where Alp Navruz in the series “Yürek Çıkmazı” was fourth.

Related Posts

Një mashkull i gjatë dhe i bukur ky është burri i vërtetë i Meltemit në jetën reale! (FOTO)

Çdo serial ka nevojë për një zuzar. Per mendimin tim personazhi me i keq i ketij seriali eshte Meltem. Aktorja që portretizon me sukses personazhin që na…

Shkulni flokët, kjo është pasuria marramendëse e Luiz Ejllit

Këngëtari Luiz Ejlli vazhdon të jetë personazhi më i komentuar në rrjet, megjithëse ka kaluar mbi një vit nga eksperienca e tij në “Big Brother VIP Albania”,…

Albion Rexhaj vjen me super projektin e ri ‘Dream’, vërshohet rrjeti me pëlqime

Artisti i mirënjohur e i ri në moshë, Albion Rexhaj mbrëmë ka publikuar video projektin e tij më të ri muzikor të titulluar ‘Dream’, shkruan Billbordi.net Ky…

Pas ndarjes nga Xhensila Myrtezaj, Bes Kallaku në një lidhje të re? Kush është vajza që nuk i ndahet këngëtarit

Aktori i njohur i humorit Bes Kallaku, disa muaj më parë i dha fund martesës me Xhensila Myrtezaj, nga e cila çifti ndajnë 2 fëmijë së bashku,…

Nga Olsi tek Visjani, ja kush janë ‘Vip’-at që dolën kundër fitores së Egla Cenos

Fitorja e Egla Cenos nuk u prit dhe aq mirë nga të afërmit dhe mbështetësit e finalistëve të tjerë. Kështu, pasi Egla u shpall fituese, në rrjet…

Rrëmbeu çmimin e madh të BBV, reagon për herë të parë Egla Ceno, ja kujt ia dedikon fitoren

Fituesja e Big Brother VIP 3, Egla Ceno, ka folur për herë të parë pasi rrëmbeu çmimin e madh në një përballje ‘kokë më kokë’ me Juljan…

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *