No one should praise Mert Ramazan Demir! Interesting personal traits from the star of the Yalı Çapkını!

Yalı Çapkını (The Golden Boy) series meets the audience on Star TV on Friday evenings and Mert Ramazan Demir, as the male lead, puts on a great performance. The actor, whom we watch as Ferit in the story of the series, partner with Afra Saraçoğlu on the set, and the energy and harmony of the duo are highly appreciated by the audience.

Mert Ramazan Demir almost made a career leap with the Yalı Çakını series. He did this in a very short time. The double-digit ratings obtained in the first episodes of the series, which started in September, have been going on for a long time. This shows that millions of viewers are on the screen for the series.

Mert Ramazan Demir became famous all of a sudden, but those who know his shyness know that he doesn’t like too much praise and this causes him to feel shy.

No one should praise Mert Ramazan Demir! Interesting personal traits from the star of the Yalı Çapkını!

The actor, who could not bear the people in front of him telling about his day and his job, said, “No one should tell me about their job. I’m not that interested. I played a big brother to anyone, I didn’t tell people about the director. I don’t want anyone to tell me,” he said.

Mert Ramazan Demir, who was a guest of actor İbrahim Selim’s program on youtube, shared some details about himself. Explaining that he is not someone who brags and praises himself on the set, and that he finds this situation strange, the young actor spoke as follows about his shyness:

“I don’t like to brag. I don’t like when someone says something nice about me either. No one should praise me. I’m buried right in. I’ll go or something.”

Expressing the extent of his shyness with these words, the actor admitted that he could not pose. Mert Ramazan Demir, who is not very good at putting himself forward and advertising himself, said that when he takes a long journey by car, he sings songs all the time in the car and that’s why his voice is muted.

Related Posts

‘Gjithmonë me ty’ Engji publikon fotografitë me të bukura me të fejuarin

Engjellushe Salihu i ka dhënë fund beqarisë. Në media po flitet se ajo po fejohet me Mërgim Riza i cili jeton dhe punon në Zvicër. Ceremonia ishte…

E dashura e Mirdonit “çmend” rrjetin me vallëzimin e saj

E dashura e Mirdonit, Elmedina së fundmi është bërë shumë virale në “Tik Tok”. Elmedina me video të ndryshme iu ka marrë zemrën ndjekësve të saj. Në…

Plas “bomba” në BBVA? Romeo dhe Erjola kanë lidhje jashtë?

Erjola gjatë prajmit ka shkuar në banjo shumë e shqetësuar. Sipas Ledjonit, Graciano ka thënë se “do ta plasë bombën” në lidhje me Erjolën dhe Romeon, duke…

Vetksidentohet me makinën e saj luksoze, Vesa e Big Brother

Vesa Vllasaliu eshte nje nga ish banoret me te komentuara te Big Brother Vip Kosova. Ish banorja e BBVK, Vesa është aksidentuar me makinën e saj të…

Këngëtarja e njohur futet sonte në shtëpinë e BBVA

Këngëtarja e njohur, Besa Kokëdhima, do të surprizojë sonte banorët e shtëpisë më të famshme në Shqipëri, “Big Brother VIP”. Lajmi i bukur është bërë i ditur…

U përfol se nuk do realizohet filmi i Blerandos dhe Shqipes, kjo e fundit habit me reagimin

Gjatë qëndrimit të Blerandos dhe Shqipes në ‘Big Brother VIP Kosova’, është përfolur për realizimin e një filmi me rolin kryesor të Shqipes dhe Blerandos. Por pak…

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *