No one should praise Mert Ramazan Demir! Interesting personal traits from the star of the Yalı Çapkını!

Yalı Çapkını (The Golden Boy) series meets the audience on Star TV on Friday evenings and Mert Ramazan Demir, as the male lead, puts on a great performance. The actor, whom we watch as Ferit in the story of the series, partner with Afra Saraçoğlu on the set, and the energy and harmony of the duo are highly appreciated by the audience.

Mert Ramazan Demir almost made a career leap with the Yalı Çakını series. He did this in a very short time. The double-digit ratings obtained in the first episodes of the series, which started in September, have been going on for a long time. This shows that millions of viewers are on the screen for the series.

Mert Ramazan Demir became famous all of a sudden, but those who know his shyness know that he doesn’t like too much praise and this causes him to feel shy.

No one should praise Mert Ramazan Demir! Interesting personal traits from the star of the Yalı Çapkını!

The actor, who could not bear the people in front of him telling about his day and his job, said, “No one should tell me about their job. I’m not that interested. I played a big brother to anyone, I didn’t tell people about the director. I don’t want anyone to tell me,” he said.

Mert Ramazan Demir, who was a guest of actor İbrahim Selim’s program on youtube, shared some details about himself. Explaining that he is not someone who brags and praises himself on the set, and that he finds this situation strange, the young actor spoke as follows about his shyness:

“I don’t like to brag. I don’t like when someone says something nice about me either. No one should praise me. I’m buried right in. I’ll go or something.”

Expressing the extent of his shyness with these words, the actor admitted that he could not pose. Mert Ramazan Demir, who is not very good at putting himself forward and advertising himself, said that when he takes a long journey by car, he sings songs all the time in the car and that’s why his voice is muted.

Related Posts

Ndalimi i transmetimit të BBVK, Alaudin Hamiti tregon çka ndodhi

Ditën e sotme po komentohet jashtëzakonisht shumë lidhur me situatën e fundit në “BBVK”, ku po thuhet se transmetimi është ndërprerë për disa orë. Lidhur me këtë…

Rita dhe Fidani befasojnë me veprimin ‘midis’ New York-ut

Çifti shumë i dashur për publikun Fidani dhe Rita janë tejet aktiv në skenën e muzikës. Çifti kanë publikuar një video ku kanë treguar se do të…

Nuk do ta besoni se çfarë lidhje familjare ka Ryva Kajtazi me ketë banor të BBVK-së

Ryva Kajtazi është një ndër këngëtaret më të dashura për publikun tonë. Ajo e ka provuar veten edhe në aktrim dhe duket se është shumë e zonja….

Nuk besoi në dashurinë e saj me Luizin, Olta Gixhari pyetet nëse e ka uruar Kiarën për shtatzëninë

Ish-banorët e Big Brother VIP Albania 2, Luiz Ejlli dhe Kiara Tito, do të bëhen prindër për herë të parë. Ata konfirmuan lajmin me anë të një…

35 vjet dallim në moshë, kush është nëna e kush e bija?

Ish – missi Kosova, Afërdita Paqarada, është një nga personazhet më të komentuara të estradës. Me elegancën e saj ajo merë gjithnjë vëmendje ku tregon stilin e…

“Pak respekt për veten” Fatma ka dy fjalë për një nga banoret e BBVK

Fatma ka reaguar për një nga banoret e BBVK, bëhet fjalë për Santianë. Santiana është sqaruar ditën e sotme me Bucit për ngacmimin që ai i bëri….

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *