Një femër e gjatë dhe plotë stil kjo është gruaja e Firatit në jetë reale (Foto)

Ne kemi përpiluar për ju personazhin Fırat të serialit Bir Küçük Günışığı, i cili ndiqet me kureshtje dhe është në qendër të vëmendjes me skenarin e tij ndryshe.

Po kush është Berk Oktay, që luan Fırat? Këtu janë detajet kurioze.

Ne kemi përpiluar për ju personazhin Fırat të serialit Bir Küçük Günışığı, i cili ndiqet me kureshtje dhe është në qendër të vëmendjes me skenarin e tij ndryshe.

Po kush është Berk Oktay, që luan Fırat? Këtu janë detajet kurioze.

Personazhi i Firatit të një dielli të vogël
Fırat është një njeri inteligjent, punëtor, i ndershëm dhe i besueshëm.

Ai është kryetari i bordit të drejtorëve të Arkan Holding, bela e syrit të nënës së tij Ümran dhe e ardhmja e familjes.

Ndërsa Firat e mban familjen larg syve të tij, ai merr përsipër barra që nuk janë të lehta për t’u bartur.

Pas takimit me Elifin, jeta e tij bëhet më e ndërlikuar nga sa priste, por dashuria i jep forcën që i nevojitet për të kapërcyer çdo vështirësi.

Berk Oktay është një aktor dhe model i lindur më 28 tetor 1982 në Ankara.

Oktay ka punuar si modele mes viteve 2000-2006. Ai u shfaq në mbi 100 shfaqje mode.

Ai vazhdoi karrierën e tij jashtë vendit pas qershorit 2004. Ai u vendos në Paris dhe punoi me shumë marka si D&G, Ferre, Gucci dhe Prada në qytete si Milano, Tokio, Dubai dhe Moskë.

Ai u kthye në Turqi për të përfunduar arsimin universitar dhe në shkurt 2007, me ofertën që mori nga Türker İnanoğlu, mori mësime private aktrimi nga Türvak dhe nënshkroi një kontratë me Erler Film.

Ajo u bë e njohur me serialin Tatlı Bela Fadime.

Më vonë, ai mori pjesë në serialin televiziv Akasya Durağı dhe Arka Sokaklar, i cili u transmetua më vonë në Kanal D.

Ai vazhdoi karrierën e tij me serialin televiziv Alev Alev. Ai luajti personazhin e Hakanit në serialin Benim Hala Umudum Var, i transmetuar në Star TV.

Për një kohë ka luajtur në serialin Aşktan Kaçmaz. Ai luajti personazhin e Can Tekin në serialin televiziv Statusi i marrëdhënies: Karışık, i cili u transmetua më parë në Show TV.

Oktay, i cili u largua nga seriali pasi luajti si kapiten Kağan Bozok në serialin Savaşçı, i cili filloi transmetimin në FOX më 9 prill 2017, luajti personazhin e Çağatay në serialin Yasak Elma, i cili u transmetua në të njëjtin kanal nga nëntori 2020 deri në Qershor 2022.

Tani ai luan personazhin e Fırat në serialin televiziv Bir Küçük Günışığı.

Related Posts

Kjo është data zyrtare në të cilën fillon sezoni i ri i seriali më të kërkuar ”Tri Motrat”

Kjo është data zyrtare që fillon seriali më i kërkuar i momentit ”Tri Motrat”. Seriali më i kërkuar i momentit fillon më 04.03.2024 më një supër sezon…

Santiana provokon nga ashensori, e veshur ngushtë e hapur mahnit ndjekësit

Ishte një nga banoret me te komentuar në edicionin e dytë të Big Brother VIP Kosova. Bëhet fjalë për Santianen e cila u komentua shumë për lojën…

Azemit i ndodh e papritura pak kohë pas përfundimit të BBVK, reagon menjëherë

Ish konkurrenti i Big Brother Vip Kosova 2 Azem Gagica, është mjaft aktiv në rrjete sociale. Atij i ishin shtuar shumë ndjekësit në Instagram sa ishte pjesë…

Vjen propozimi i parë për martesë në Big Brother Vip Albania 3

Përtej debateve, që ndonjëherë janë me tone vërtetë të larta dhe shkojnë e në ofendime, në “BBVIP” mbrëmjen e djeshme ka pasur një situatë mjaft “funny”, teksa…

Sara ka tradhtuar Endrikun? Këngëtari bën deklaratën e papritur

Këngëtari dhe ish-banori i “Big Brother Vip”, Endrik Beba, ka deklaruar se jo gjithçka që ka thënë Sara për marrëdhënien mes çiftit, e cila përfundoi në terma…

Ky është burri i vërtetë i Xhansus është aktor të cilin e njohim të gjithë (FOTO)

Çağla Çukurova, e cila luan personazhin ‘Cansu’ në serialin ‘Mos më Braktis’ të transmetuar në ATV, tërheq vëmendjen me bukurinë e saj por edhe me aktrimin. Jeta…

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *