News

Ngjarja e ushtarëve shqiptarë nga rusët në Gramsh, reagon për herë të parë ambasadorja Yuri Kim, jep mesazhin e fortë

Share on the social medias

Ambasadorja amerikane Yuri Kim ka bërë të ditur se ditën e sotme ka folur me ministrin e Mbrojtjes Niko Peleshi dhe me Shefin e Shtabit të Përgjithshëm, Gjeneral Brigade Arben Kingjin rreth incidentit që ndodhi mbrëmjen e së shtunës në Uzinën në Gramsh.

Reagimi i ambasadores Kim:

“Unë fola me ministrin e Mbrojtjes Niko Peleshin dhe Shefi i Mbrojtjes Gjeneral Kingji uron shërim të shpejtë 2 ushtarëve të lënduar mbrëmë duke mbrojtur objektin ushtarak. Ne qëndrojmë me aleatin tonë pasi autoritetet hetojnë plotësisht për të përcaktuar faktet dhe për të mbajtur përgjegjës përgjegjësit”, ka shkruar ambasadorja.

You may also like...

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *