Nëna e Edona James tregon pse ishte kundër që e bija të ndërronte gjininë

Rreth 9 vite më parë publiku shqiptar u njoftua me Edona James.

Një personazh aspak i njohur për audiencën deri atëherë, arriti të bëjë bujë me vetëm një intervistë.

Në të ajo tregoi se në këtë botë kishte ardhur si mashkull por asnjëherë nuk ishte ndierë si i tillë.

Ndaj edhe kishte vendosur që t’i nënshtrohej ndërhyrjeve kirurgjike për të bërë transformim drastik në fizikun e saj.

Pra, ajo publikisht kishte deklaruar se është transgjinore.

Pas saj Edona ‘u zhduk’ nga jeta publike, por emri dhe figura e saj nuk u harruan.

Ajo u ftua të bëhet pjesë e Big Brother VIP Kosova.

Ishte konkurentja që theu rekord në rrjetet sociale.

Arriti të shkoj edhe në finale.

Ngjashëm si rrugëtimi i saj në Big, as jeta e saj nuk ishte e lehtë.

Një episode të shkurtër të jetës së saj, për Insajderin e ka rrëfyer nëna e saj, Ikballja.

VIDEO

Related Posts

U përfol se nuk do realizohet filmi i Blerandos dhe Shqipes, kjo e fundit habit me reagimin

Gjatë qëndrimit të Blerandos dhe Shqipes në ‘Big Brother VIP Kosova’, është përfolur për realizimin e një filmi me rolin kryesor të Shqipes dhe Blerandos. Por pak…

Po shkrihet krejt, Kaderi publikon momente me Lumbardhin nga pushimet

Çifti i njohur Kaderi dhe Lumbardhi pas një periudhe të ngarkuar me punë kanë vendosur ti kalojnë disa ditë pushimi. Çifti kanë zgjedhur Spanjenë saktësisht Palma de…

Martohet mbesa e Remzie Osmanit, këngëtarja publikon pamjet nga dasma madhështore

Këngëtarja Remzie Osmani është një nga këngëtaret më të dashura. Ajo së fundmi ka bërë të ditur se ka martuar mbesën e saj. Përmes disa pamjeve në…

Këngëtarja e njohur Rosela Gjylbegu humb njeriun e shtrenjtë

Këngëtarja e njohur Rosela Gjylbegu ka humbur nënën e saj. Lajmin e trishtë e ka ndarë vetë këngëtarja me anë të një postimi në Instastory ku shkruan…

Meritoni i shkruan letër nga zemra Rikes, vjen reagimi i Ilnisës

Ilnisa ka reaguar përmes një postimi në Instagram, duke na treguar se nuk është xheloze, përkundrazi, është xheloze vetëm për ëndrrat që kanë banorët brenda “BBVA 3”….

Reja e Mihrije Brahes ndanë një moment të paharruar me vjehrrën

Mihrije Braha dhe reja e saj Tringa kanë një marrëdhënie të shkëlqyer. Këtë gjë ato e ilustrojnë shumë shpesh përmes postimeve që lëshojnë në rrjete sociale. Gjatë…

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *