Nëna e Edona James tregon pse ishte kundër që e bija të ndërronte gjininë

Rreth 9 vite më parë publiku shqiptar u njoftua me Edona James.

Një personazh aspak i njohur për audiencën deri atëherë, arriti të bëjë bujë me vetëm një intervistë.

Në të ajo tregoi se në këtë botë kishte ardhur si mashkull por asnjëherë nuk ishte ndierë si i tillë.

Ndaj edhe kishte vendosur që t’i nënshtrohej ndërhyrjeve kirurgjike për të bërë transformim drastik në fizikun e saj.

Pra, ajo publikisht kishte deklaruar se është transgjinore.

Pas saj Edona ‘u zhduk’ nga jeta publike, por emri dhe figura e saj nuk u harruan.

Ajo u ftua të bëhet pjesë e Big Brother VIP Kosova.

Ishte konkurentja që theu rekord në rrjetet sociale.

Arriti të shkoj edhe në finale.

Ngjashëm si rrugëtimi i saj në Big, as jeta e saj nuk ishte e lehtë.

Një episode të shkurtër të jetës së saj, për Insajderin e ka rrëfyer nëna e saj, Ikballja.

VIDEO

Related Posts

The Unexpected Surprise: A Baby Who Looks Nothing Like Their Parents

When a baby is born, it is a joyous occasion filled with celebration. After months of waiting, there is nothing quite like the feeling of holding your…

Arbana Osmani zbulon padashje se ku do ta shohim së shpejti

Duket se rrjeti nuk do të bjerë në qetësi deri sa Arbana Osmani ta konfirmojë vetë se në cilin televizion do ta shohim sërish. Disa ditë më…

Mbesa bukuroshe e Shyhretes, Elira, në lidhje me biznesmenin e njohur

Mbesa e Shyhrete Behlulit, Elira komentohet gjithmonë për bukurinë e saj. Por së fundmi, ajo ka marrë vëmendjën për lidhjen e saj me biznesmenin Albi Humolli. Dyshja…

Albion Rexhaj sjell projektin e ri kushtuar dashurisë (VIDEO)

Këngëtari Albion Rexhaj brenda një kohe të shkurtër ka sjellë edhe videoprojektin e tij të dytë këtë sezon verore, një këngë me tinguj dashurie e titulluar ‘My…

A do ta prezantojë Big Brother Vip këtë edicion? Arbana Osmani i kthen përgjigjen e papritur ndjekësit

Largimi i Arbana Osmanit nga Big Brother Vip Albania vijon të jetë mjaft i komentuar në rrjetet sociale. Së fundmi ajo është pyetur sërish në instagram lidhur…

Një mashkull i gjatë dhe i bukur ky është burri i vërtetë i Meltemit në jetën reale! (FOTO)

Çdo serial ka nevojë për një zuzar. Per mendimin tim personazhi me i keq i ketij seriali eshte Meltem. Aktorja që portretizon me sukses personazhin që na…

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *