Neither Ebru Şahin, nor Demet Özdemir nor Afra Saraçoğlu were able to surpass the two young talents!

The activity of Turkish TV actors on social media is increasing, and the list of the most popular actresses is updated every week. The most popular actors were announced through the messages shared by Adba TV between April 25 and May 1 on the twitter environment.

The female actors, who are in the top 10 of the list, are the most prominent names of recent years, who have accomplished successful works from each other. Of course, we often see two names at the top of this list. Stunning with her success in the series Emanet, Sıla Türkoğlu has increased her interaction power in the social media, which has started since then, with the Kızılcık Şerbeti (Cranberry Sherbet) series.

Sıla Türkoğlu, who plays the lead role in the Kızılcık Şerbeti series with her character of Doğa, surpassed Su Burcu Yazgı Coşkun in the ranking of the most popular actress.

Su Burcu Yazgı Coşkun, whom we watched as Asiye in the TV series, Kardeşlerim (For My Family), has been on the agenda of social media for 3 years and is an actress who is usually at the top of this type of research. Coşkun, who has been in front of the camera from an early age and joined one of the most influential actors in adolescence, fell a little behind her opponent this week and took the second place.

It reveals how great the success of Sıla Türkoğlu and Su Burcu Yazgı Coşkun, who are usually in the first two of such lists, and which names they compete with.

Neither Ebru Şahin, nor Demet Özdemir nor Afra Saraçoğlu were able to surpass the two young talents!

Demet Özdemir returned to the screen with the series “Adım Farah” (My Name is Farah) and is going through a very successful process. The actress, who was followed by millions with her previous works and popularity, is in the third place of the list.

Afra Saraçoğlu, who had a big break with the Kingfisher series, is also a very popular name and ranked 4th in the list.

Ebru Şahin, who played a role in the Yüz Yıllık Mucize (One Hundred Years of Miracle) series, and Elçin Sangu, who made an important breakthrough with the Çöp Adam (Stickman) TV series, is one of the prominent names on the list.

Devrim Özkan, Melis Sezen, Rabia Soytürk and Melis Minkari also draw attention by being among the top 10 most popular actresses.

Related Posts

U përfol se nuk do realizohet filmi i Blerandos dhe Shqipes, kjo e fundit habit me reagimin

Gjatë qëndrimit të Blerandos dhe Shqipes në ‘Big Brother VIP Kosova’, është përfolur për realizimin e një filmi me rolin kryesor të Shqipes dhe Blerandos. Por pak…

Po shkrihet krejt, Kaderi publikon momente me Lumbardhin nga pushimet

Çifti i njohur Kaderi dhe Lumbardhi pas një periudhe të ngarkuar me punë kanë vendosur ti kalojnë disa ditë pushimi. Çifti kanë zgjedhur Spanjenë saktësisht Palma de…

Martohet mbesa e Remzie Osmanit, këngëtarja publikon pamjet nga dasma madhështore

Këngëtarja Remzie Osmani është një nga këngëtaret më të dashura. Ajo së fundmi ka bërë të ditur se ka martuar mbesën e saj. Përmes disa pamjeve në…

Këngëtarja e njohur Rosela Gjylbegu humb njeriun e shtrenjtë

Këngëtarja e njohur Rosela Gjylbegu ka humbur nënën e saj. Lajmin e trishtë e ka ndarë vetë këngëtarja me anë të një postimi në Instastory ku shkruan…

Meritoni i shkruan letër nga zemra Rikes, vjen reagimi i Ilnisës

Ilnisa ka reaguar përmes një postimi në Instagram, duke na treguar se nuk është xheloze, përkundrazi, është xheloze vetëm për ëndrrat që kanë banorët brenda “BBVA 3”….

Reja e Mihrije Brahes ndanë një moment të paharruar me vjehrrën

Mihrije Braha dhe reja e saj Tringa kanë një marrëdhënie të shkëlqyer. Këtë gjë ato e ilustrojnë shumë shpesh përmes postimeve që lëshojnë në rrjete sociale. Gjatë…

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *