Neither Ebru Şahin, nor Demet Özdemir nor Afra Saraçoğlu were able to surpass the two young talents!

The activity of Turkish TV actors on social media is increasing, and the list of the most popular actresses is updated every week. The most popular actors were announced through the messages shared by Adba TV between April 25 and May 1 on the twitter environment.

The female actors, who are in the top 10 of the list, are the most prominent names of recent years, who have accomplished successful works from each other. Of course, we often see two names at the top of this list. Stunning with her success in the series Emanet, Sıla Türkoğlu has increased her interaction power in the social media, which has started since then, with the Kızılcık Şerbeti (Cranberry Sherbet) series.

Sıla Türkoğlu, who plays the lead role in the Kızılcık Şerbeti series with her character of Doğa, surpassed Su Burcu Yazgı Coşkun in the ranking of the most popular actress.

Su Burcu Yazgı Coşkun, whom we watched as Asiye in the TV series, Kardeşlerim (For My Family), has been on the agenda of social media for 3 years and is an actress who is usually at the top of this type of research. Coşkun, who has been in front of the camera from an early age and joined one of the most influential actors in adolescence, fell a little behind her opponent this week and took the second place.

It reveals how great the success of Sıla Türkoğlu and Su Burcu Yazgı Coşkun, who are usually in the first two of such lists, and which names they compete with.

Neither Ebru Şahin, nor Demet Özdemir nor Afra Saraçoğlu were able to surpass the two young talents!

Demet Özdemir returned to the screen with the series “Adım Farah” (My Name is Farah) and is going through a very successful process. The actress, who was followed by millions with her previous works and popularity, is in the third place of the list.

Afra Saraçoğlu, who had a big break with the Kingfisher series, is also a very popular name and ranked 4th in the list.

Ebru Şahin, who played a role in the Yüz Yıllık Mucize (One Hundred Years of Miracle) series, and Elçin Sangu, who made an important breakthrough with the Çöp Adam (Stickman) TV series, is one of the prominent names on the list.

Devrim Özkan, Melis Sezen, Rabia Soytürk and Melis Minkari also draw attention by being among the top 10 most popular actresses.

Related Posts

Këngëtarja Antigona Hoxha sjellë këngën ‘Bijat’ për festat e fundvitit

Këngëtarja Antigona Hoxha para disa ditësh ka publikuar këngën e saj më të re të titulluar Bijat e cila është pjesë e xhirimeve festive të produksionit Ardi,…

Më në fund e konfirmojnë! Luizi dhe Kiara do të bëhen prindër, mes lotësh dhe emocionesh i këndojnë të bijës (Video)

Artisti dhe ish banori i Big Brother VIP ka publikuar këngën më të re “Frymë”, e cila i kushtohet të voglës që presin bashkë me partneren e…

Learta bën ndryshim në pamjen e saj, thjeshtë mahnitëse

Learta Jakupi është nusja më e famshmë në vendin tonë. Ajoështë reja e këngëtares së njohur të muzikës popullore, Shyhrete Behluli, transmeton OraInfo. Learta është shumë aktive…

Engjo zbulon befasinë e madhe, vjen sonte në mesnatë

Këngëtari i ri në moshë por i mbushur plot energji për muzikën, Engjo i cili jeton dhe vepron në Zvicër ka debutuar fortë në skenën e muzikës…

Përfshihet nga flakët lokali i Noizyt, dalin pamjet

Gjatë orëve të vona të mbrëmjës së djeshme, është përfshirë nga flakët lokali i reperit të njohur, Rigels Rajku (Noizy), në Durrës. Albeu ka siguruar pamjet nga…

Motrat Mustafa lajmërohen nga plazhi, habisin me veshjen e tyre

Motrat Mustafa janë ndër këngëtaret më të dalluara në skenën muzikore. Si në muzikë ashtu edhe në jetën private, ato janë shembull i femrave të përkryera. Pasi…

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *