Motherhood is a distant possibility for Deniz Baysal, the Zehra of The Teşkilat TV series!

As the guest of Ahmet Mümtaz Taylan in Empathy on NTV screens, actress Deniz Baysal, who empathizes with her lived life stories, also shared her unknown family life with NTV viewers. We share the highlights of Deniz Baysal Yurtçu’s words, “My mother struggled with cancer, and now my father has cancer”…

Deniz Baysal, who was married to musician Barış Yurtçu for 3 years, announced that she did not want to have children. The famous actress was very clear on this issue and said the following: “I don’t want my child to have a child,” and she also explained her idea of becoming a mother as follows: “A human being can change at any moment. This is how I think right now: The child is far from me. I don’t want child responsibility either. But they say if you have a child you will love them, of course I do, but I don’t want to have a child. I am happy with my life, and so is Barış. We become everything to each other anyway…”

Deniz Baysal Yurtçu, who empathizes with the stories experienced in Empathy, produced by BBO Production, also shared very special information about her own life.

Saying that she started acting thanks to her high school theater teacher Zekeriya Bey, Yurtçu said, “I can do my job thanks to my theater teacher, Zekeriya. His place is different for me. He pushed me. I said I couldn’t do it, I was so scared. He forced me to register with the agency and said, ‘I have done so much for you, you will do this for me,’ and took me to the agency and registered me’.

Deniz Baysal Yurtçu said that her mother survived cancer and explained her illness process as follows:

‘It is a difficult process. The sick side gets hurt and questions life a lot. Since we don’t know, we try to gasp you because you are too strong. I read a lot of stories of people who resisted this disease, they say I don’t want to be strong anymore. That’s what my mother said, she’s tired of fighting and she said she doesn’t want to be strong. While my mother was undergoing chemotherapy, I was shooting a job in Izmir and I was able to be with her in every chemo. Morale is very important, taking care of yourself is important, but language is easy. Once you have this disease, you are always nervous. Even if you have a headache, you ask yourself if it has relapsed. You are falling, sometimes we lifted my mother, sometimes my mother lifted us.’

Related Posts

‘Gjithmonë me ty’ Engji publikon fotografitë me të bukura me të fejuarin

Engjellushe Salihu i ka dhënë fund beqarisë. Në media po flitet se ajo po fejohet me Mërgim Riza i cili jeton dhe punon në Zvicër. Ceremonia ishte…

E dashura e Mirdonit “çmend” rrjetin me vallëzimin e saj

E dashura e Mirdonit, Elmedina së fundmi është bërë shumë virale në “Tik Tok”. Elmedina me video të ndryshme iu ka marrë zemrën ndjekësve të saj. Në…

Plas “bomba” në BBVA? Romeo dhe Erjola kanë lidhje jashtë?

Erjola gjatë prajmit ka shkuar në banjo shumë e shqetësuar. Sipas Ledjonit, Graciano ka thënë se “do ta plasë bombën” në lidhje me Erjolën dhe Romeon, duke…

Vetksidentohet me makinën e saj luksoze, Vesa e Big Brother

Vesa Vllasaliu eshte nje nga ish banoret me te komentuara te Big Brother Vip Kosova. Ish banorja e BBVK, Vesa është aksidentuar me makinën e saj të…

Këngëtarja e njohur futet sonte në shtëpinë e BBVA

Këngëtarja e njohur, Besa Kokëdhima, do të surprizojë sonte banorët e shtëpisë më të famshme në Shqipëri, “Big Brother VIP”. Lajmi i bukur është bërë i ditur…

U përfol se nuk do realizohet filmi i Blerandos dhe Shqipes, kjo e fundit habit me reagimin

Gjatë qëndrimit të Blerandos dhe Shqipes në ‘Big Brother VIP Kosova’, është përfolur për realizimin e një filmi me rolin kryesor të Shqipes dhe Blerandos. Por pak…

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *