Motherhood is a distant possibility for Deniz Baysal, the Zehra of The Teşkilat TV series!

As the guest of Ahmet Mümtaz Taylan in Empathy on NTV screens, actress Deniz Baysal, who empathizes with her lived life stories, also shared her unknown family life with NTV viewers. We share the highlights of Deniz Baysal Yurtçu’s words, “My mother struggled with cancer, and now my father has cancer”…

Deniz Baysal, who was married to musician Barış Yurtçu for 3 years, announced that she did not want to have children. The famous actress was very clear on this issue and said the following: “I don’t want my child to have a child,” and she also explained her idea of becoming a mother as follows: “A human being can change at any moment. This is how I think right now: The child is far from me. I don’t want child responsibility either. But they say if you have a child you will love them, of course I do, but I don’t want to have a child. I am happy with my life, and so is Barış. We become everything to each other anyway…”

Deniz Baysal Yurtçu, who empathizes with the stories experienced in Empathy, produced by BBO Production, also shared very special information about her own life.

Saying that she started acting thanks to her high school theater teacher Zekeriya Bey, Yurtçu said, “I can do my job thanks to my theater teacher, Zekeriya. His place is different for me. He pushed me. I said I couldn’t do it, I was so scared. He forced me to register with the agency and said, ‘I have done so much for you, you will do this for me,’ and took me to the agency and registered me’.

Deniz Baysal Yurtçu said that her mother survived cancer and explained her illness process as follows:

‘It is a difficult process. The sick side gets hurt and questions life a lot. Since we don’t know, we try to gasp you because you are too strong. I read a lot of stories of people who resisted this disease, they say I don’t want to be strong anymore. That’s what my mother said, she’s tired of fighting and she said she doesn’t want to be strong. While my mother was undergoing chemotherapy, I was shooting a job in Izmir and I was able to be with her in every chemo. Morale is very important, taking care of yourself is important, but language is easy. Once you have this disease, you are always nervous. Even if you have a headache, you ask yourself if it has relapsed. You are falling, sometimes we lifted my mother, sometimes my mother lifted us.’

Related Posts

Këngëtarja Antigona Hoxha sjellë këngën ‘Bijat’ për festat e fundvitit

Këngëtarja Antigona Hoxha para disa ditësh ka publikuar këngën e saj më të re të titulluar Bijat e cila është pjesë e xhirimeve festive të produksionit Ardi,…

Më në fund e konfirmojnë! Luizi dhe Kiara do të bëhen prindër, mes lotësh dhe emocionesh i këndojnë të bijës (Video)

Artisti dhe ish banori i Big Brother VIP ka publikuar këngën më të re “Frymë”, e cila i kushtohet të voglës që presin bashkë me partneren e…

Learta bën ndryshim në pamjen e saj, thjeshtë mahnitëse

Learta Jakupi është nusja më e famshmë në vendin tonë. Ajoështë reja e këngëtares së njohur të muzikës popullore, Shyhrete Behluli, transmeton OraInfo. Learta është shumë aktive…

Engjo zbulon befasinë e madhe, vjen sonte në mesnatë

Këngëtari i ri në moshë por i mbushur plot energji për muzikën, Engjo i cili jeton dhe vepron në Zvicër ka debutuar fortë në skenën e muzikës…

Përfshihet nga flakët lokali i Noizyt, dalin pamjet

Gjatë orëve të vona të mbrëmjës së djeshme, është përfshirë nga flakët lokali i reperit të njohur, Rigels Rajku (Noizy), në Durrës. Albeu ka siguruar pamjet nga…

Motrat Mustafa lajmërohen nga plazhi, habisin me veshjen e tyre

Motrat Mustafa janë ndër këngëtaret më të dalluara në skenën muzikore. Si në muzikë ashtu edhe në jetën private, ato janë shembull i femrave të përkryera. Pasi…

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *