Mert Ramazan Demir deserves to be the most shining actor of this season!

We are watching Mert Ramazan Demir as the male lead of the Yalı Çapkını (Golden Boy) series, which was broadcast on Star TV and left its mark on Friday evenings. In addition, Demir, who has become one of the most talked about names this season with the Şahmaran series broadcast on Netflix, exhibited a great career debut.

Mert Ramazan Demir, who reunited with Afra Saraçoğlu, with whom he was a partner in the TV series, a few years later, impressed millions of viewers with the character of Ferit.

The actor, who managed to become one of the most popular TV series actors in a short time with his successful performance, has always been at the top of the “most popular male actors” list on social media.

We see Mert Ramazan Demir as the most popular male actor in the evaluation made by Adba TV, covering the dates of 31 May – 6 June and based on the number of messages. Demir, the shining star of the season, crowned his success on social media with 41,800 messages.

Mert Ramazan Demir, whose fans are curious about almost every detail, who encounters comments on social media over every scene of the series, and who has millions of young fans, also deserves to be the best debuting male actor of the 2022-2023 season.

Related Posts

U përfol se nuk do realizohet filmi i Blerandos dhe Shqipes, kjo e fundit habit me reagimin

Gjatë qëndrimit të Blerandos dhe Shqipes në ‘Big Brother VIP Kosova’, është përfolur për realizimin e një filmi me rolin kryesor të Shqipes dhe Blerandos. Por pak…

Po shkrihet krejt, Kaderi publikon momente me Lumbardhin nga pushimet

Çifti i njohur Kaderi dhe Lumbardhi pas një periudhe të ngarkuar me punë kanë vendosur ti kalojnë disa ditë pushimi. Çifti kanë zgjedhur Spanjenë saktësisht Palma de…

Martohet mbesa e Remzie Osmanit, këngëtarja publikon pamjet nga dasma madhështore

Këngëtarja Remzie Osmani është një nga këngëtaret më të dashura. Ajo së fundmi ka bërë të ditur se ka martuar mbesën e saj. Përmes disa pamjeve në…

Këngëtarja e njohur Rosela Gjylbegu humb njeriun e shtrenjtë

Këngëtarja e njohur Rosela Gjylbegu ka humbur nënën e saj. Lajmin e trishtë e ka ndarë vetë këngëtarja me anë të një postimi në Instastory ku shkruan…

Meritoni i shkruan letër nga zemra Rikes, vjen reagimi i Ilnisës

Ilnisa ka reaguar përmes një postimi në Instagram, duke na treguar se nuk është xheloze, përkundrazi, është xheloze vetëm për ëndrrat që kanë banorët brenda “BBVA 3”….

Reja e Mihrije Brahes ndanë një moment të paharruar me vjehrrën

Mihrije Braha dhe reja e saj Tringa kanë një marrëdhënie të shkëlqyer. Këtë gjë ato e ilustrojnë shumë shpesh përmes postimeve që lëshojnë në rrjete sociale. Gjatë…

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *