Like Kardeşlerim series, Yiğit Koçak is focused on the same goal!

Yiğit Koçak, who attracted great attention with the character of Ömer in the TV series Kardeşlerim (For My Family), made remarkable statements at the premiere of the theater play Küheylan.

The young actor stated that he also continues to study theater and said, “I can’t go because of my work, of course I will do theater after a while.”

In Spain, the series Kardeşlerim attracts great attention. This great success of the series, Kardeşlerim, which reached millions of people in different languages and different countries, paved the way for young actors as well.

Yiğit Koçak, who is one of the names that these expansion steps of the series have made, will go to Madrid to meet with the Spanish press and fans.

The actor said, “There will be a meeting. I had to go earlier, because my set day was busy, it was very difficult for me to find a break for 2-3 days. Now when I find the break, I will go,” he said.

As a result of the series being broadcast in Spain and being very popular, the demand for the actors is also increasing.

Yiğit Koçak said that he received these demands and that he had been waiting for an opportunity to go to Spain for a long time.

The young actor said, “There was already a lot of demand, it is watched a lot in Spain… It will be a good experience for me.”

Yiğit Koçak, reminded of the great interest of Turkish actors in Spain, expressed his pride in this situation.

The actor said, “I can’t feel anything but proud. It’s a very happy thing. Of course, I would like to see such interest. I want to be an international actor. This is my goal, I want to be able to do business in different languages and in different countries.”

Like many Turkish actors, Yiğit Koçak has a goal of expanding abroad. Mentioning that an offer was made to him in this regard recently, the actor said:

“My goal is to be able to do business in different languages, in different countries. Anyway, since I am sending my energy in this direction, there are developments related to it these days. I even got a call today from my manager.”

Yiğit Koçak explained that he also attaches importance to his personal development. The actor also explained that he started learning Spanish in order to achieve his goal of achieving a career in Spain.

Koçak continues to make efforts to improve his Spanish, although he is still new.

Related Posts

U përfol se nuk do realizohet filmi i Blerandos dhe Shqipes, kjo e fundit habit me reagimin

Gjatë qëndrimit të Blerandos dhe Shqipes në ‘Big Brother VIP Kosova’, është përfolur për realizimin e një filmi me rolin kryesor të Shqipes dhe Blerandos. Por pak…

Po shkrihet krejt, Kaderi publikon momente me Lumbardhin nga pushimet

Çifti i njohur Kaderi dhe Lumbardhi pas një periudhe të ngarkuar me punë kanë vendosur ti kalojnë disa ditë pushimi. Çifti kanë zgjedhur Spanjenë saktësisht Palma de…

Martohet mbesa e Remzie Osmanit, këngëtarja publikon pamjet nga dasma madhështore

Këngëtarja Remzie Osmani është një nga këngëtaret më të dashura. Ajo së fundmi ka bërë të ditur se ka martuar mbesën e saj. Përmes disa pamjeve në…

Këngëtarja e njohur Rosela Gjylbegu humb njeriun e shtrenjtë

Këngëtarja e njohur Rosela Gjylbegu ka humbur nënën e saj. Lajmin e trishtë e ka ndarë vetë këngëtarja me anë të një postimi në Instastory ku shkruan…

Meritoni i shkruan letër nga zemra Rikes, vjen reagimi i Ilnisës

Ilnisa ka reaguar përmes një postimi në Instagram, duke na treguar se nuk është xheloze, përkundrazi, është xheloze vetëm për ëndrrat që kanë banorët brenda “BBVA 3”….

Reja e Mihrije Brahes ndanë një moment të paharruar me vjehrrën

Mihrije Braha dhe reja e saj Tringa kanë një marrëdhënie të shkëlqyer. Këtë gjë ato e ilustrojnë shumë shpesh përmes postimeve që lëshojnë në rrjete sociale. Gjatë…

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *