Like Kardeşlerim series, Yiğit Koçak is focused on the same goal!

Yiğit Koçak, who attracted great attention with the character of Ömer in the TV series Kardeşlerim (For My Family), made remarkable statements at the premiere of the theater play Küheylan.

The young actor stated that he also continues to study theater and said, “I can’t go because of my work, of course I will do theater after a while.”

In Spain, the series Kardeşlerim attracts great attention. This great success of the series, Kardeşlerim, which reached millions of people in different languages and different countries, paved the way for young actors as well.

Yiğit Koçak, who is one of the names that these expansion steps of the series have made, will go to Madrid to meet with the Spanish press and fans.

The actor said, “There will be a meeting. I had to go earlier, because my set day was busy, it was very difficult for me to find a break for 2-3 days. Now when I find the break, I will go,” he said.

As a result of the series being broadcast in Spain and being very popular, the demand for the actors is also increasing.

Yiğit Koçak said that he received these demands and that he had been waiting for an opportunity to go to Spain for a long time.

The young actor said, “There was already a lot of demand, it is watched a lot in Spain… It will be a good experience for me.”

Yiğit Koçak, reminded of the great interest of Turkish actors in Spain, expressed his pride in this situation.

The actor said, “I can’t feel anything but proud. It’s a very happy thing. Of course, I would like to see such interest. I want to be an international actor. This is my goal, I want to be able to do business in different languages and in different countries.”

Like many Turkish actors, Yiğit Koçak has a goal of expanding abroad. Mentioning that an offer was made to him in this regard recently, the actor said:

“My goal is to be able to do business in different languages, in different countries. Anyway, since I am sending my energy in this direction, there are developments related to it these days. I even got a call today from my manager.”

Yiğit Koçak explained that he also attaches importance to his personal development. The actor also explained that he started learning Spanish in order to achieve his goal of achieving a career in Spain.

Koçak continues to make efforts to improve his Spanish, although he is still new.

Related Posts

Këngëtarja Antigona Hoxha sjellë këngën ‘Bijat’ për festat e fundvitit

Këngëtarja Antigona Hoxha para disa ditësh ka publikuar këngën e saj më të re të titulluar Bijat e cila është pjesë e xhirimeve festive të produksionit Ardi,…

Më në fund e konfirmojnë! Luizi dhe Kiara do të bëhen prindër, mes lotësh dhe emocionesh i këndojnë të bijës (Video)

Artisti dhe ish banori i Big Brother VIP ka publikuar këngën më të re “Frymë”, e cila i kushtohet të voglës që presin bashkë me partneren e…

Learta bën ndryshim në pamjen e saj, thjeshtë mahnitëse

Learta Jakupi është nusja më e famshmë në vendin tonë. Ajoështë reja e këngëtares së njohur të muzikës popullore, Shyhrete Behluli, transmeton OraInfo. Learta është shumë aktive…

Engjo zbulon befasinë e madhe, vjen sonte në mesnatë

Këngëtari i ri në moshë por i mbushur plot energji për muzikën, Engjo i cili jeton dhe vepron në Zvicër ka debutuar fortë në skenën e muzikës…

Përfshihet nga flakët lokali i Noizyt, dalin pamjet

Gjatë orëve të vona të mbrëmjës së djeshme, është përfshirë nga flakët lokali i reperit të njohur, Rigels Rajku (Noizy), në Durrës. Albeu ka siguruar pamjet nga…

Motrat Mustafa lajmërohen nga plazhi, habisin me veshjen e tyre

Motrat Mustafa janë ndër këngëtaret më të dalluara në skenën muzikore. Si në muzikë ashtu edhe në jetën private, ato janë shembull i femrave të përkryera. Pasi…

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *