Kush është Engjo, këngëtari i ri shqiptar nga Zvcira që po bën bujë në estradën shqiptare

I ri në moshë por me shumë talent, është ky këngëtari i ri Engjell Gerxhaliu me emrin artistik Engjo i cili vetëm pak kohë më parë ka publikuar projektin e tij të parë, shkruan Billbordi.net

Projekti i fundit muzikor i Engjo titullohet ‘C’est la vie’ i cili edhe pse projekti i tij i parë me videoklip ka kaluar shifrën e 100 mijë shikimeve në kanalin e Engjos në YouTube.

Videoklipin e këngës së tij të parë e ka bërë A Films.

Ai ka vetëm 16 vjet dhe është lindur në Bern të Zvicrës, por prindërit e tij vijnë nga Vushtria e Kosovës.

Ai hobi ka modelizmin, vallëzimin, fitnessin, futbollin por ajo që i flen në zemër më shumë është muzika.

Ai poashtu është lojtar i FC Bern që nga mosha 12 vjeçare, por Engjo momentalisht shkon dhe në shkollë të muzikës.

Projekti muzikor ‘Cest la vie’ nuk do jetë i fundit nga Engjo pasi shpejt do sjellë edhe projekte tjera.

Engjo cilësohet si një ndër artistët e rinj më të pashëm, më me stil e plot sharm, por ajo që e formëson është talenti që ai posedon./Billbordi.net

VIDEO:

Related Posts

Një mashkull i gjatë dhe i bukur ky është burri i vërtetë i Meltemit në jetën reale! (FOTO)

Çdo serial ka nevojë për një zuzar. Per mendimin tim personazhi me i keq i ketij seriali eshte Meltem. Aktorja që portretizon me sukses personazhin që na…

Shkulni flokët, kjo është pasuria marramendëse e Luiz Ejllit

Këngëtari Luiz Ejlli vazhdon të jetë personazhi më i komentuar në rrjet, megjithëse ka kaluar mbi një vit nga eksperienca e tij në “Big Brother VIP Albania”,…

Albion Rexhaj vjen me super projektin e ri ‘Dream’, vërshohet rrjeti me pëlqime

Artisti i mirënjohur e i ri në moshë, Albion Rexhaj mbrëmë ka publikuar video projektin e tij më të ri muzikor të titulluar ‘Dream’, shkruan Billbordi.net Ky…

Pas ndarjes nga Xhensila Myrtezaj, Bes Kallaku në një lidhje të re? Kush është vajza që nuk i ndahet këngëtarit

Aktori i njohur i humorit Bes Kallaku, disa muaj më parë i dha fund martesës me Xhensila Myrtezaj, nga e cila çifti ndajnë 2 fëmijë së bashku,…

Nga Olsi tek Visjani, ja kush janë ‘Vip’-at që dolën kundër fitores së Egla Cenos

Fitorja e Egla Cenos nuk u prit dhe aq mirë nga të afërmit dhe mbështetësit e finalistëve të tjerë. Kështu, pasi Egla u shpall fituese, në rrjet…

Rrëmbeu çmimin e madh të BBV, reagon për herë të parë Egla Ceno, ja kujt ia dedikon fitoren

Fituesja e Big Brother VIP 3, Egla Ceno, ka folur për herë të parë pasi rrëmbeu çmimin e madh në një përballje ‘kokë më kokë’ me Juljan…

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *