Gülçin Santırcıoğlu, who plays İfakat in the Yalı Çapkını series, has a big dream!

Gülçin Santırcıoğlu, who appeared in front of the audience with the character of İfakat in the TV series Yalı Çapkını (Golden Boy), is one of the prominent names on social media because of what the character did in the script. The intrigues of the character “İfakat” increase the excitement of the series, but from time to time there are criticisms of the scriptwriters on social media.

Gülçin Santırcıoğlu, on the other hand, impresses with her success in her role and makes significant contributions to the success of the Kingfisher series with her experiences. It turned out that the actress had some steps in the screenplay in the process of developing herself professionally.

Gülçin Santırcıoğlu, who states that she has no problem writing a screenplay, but has stories she wants to tell, dreams of making a feature film. The actress spoke about this subject as follows: “I don’t have enough to say to people that I wrote this. Actually, I have a dream of writing a feature film. There are stories I want to tell. Over time, this comes to the surface when I move away from Istanbul. In Kaş, for example, I have time for this. Inspiration comes, that calmness, being close to nature. I have such a dream. It’s just up to me, I don’t claim to do it professionally.”

Expressing that there are pressures on women in society over age, beauty, marriage and children, the actress said that she has not seen such pressures in her family environment.

Gülçin Santırcıoğlu said, “A joint decision we made with my wife, what do we want in our lives. We can still have children, but he chose to choose a life path other than that. We are very happy because of that. There’s something women always hear, if you regret it. I’ve never heard a man ask that in my life. Don’t ask people such questions,” she said.

Stating that people can ask very specific questions after marriage, Santırcıoğlu stated that her husband avoids her and she likes it.

The actor can also get interesting reactions from the citizens on the street due to the characters he plays. Emphasizing that when she helped a woman during a shopping trip, she received a reaction saying “But you are fine”, Santırcıoğlu gave an example of how the audience perceives the characters in the TV series as the real actors. The actress said that he was able to get such feedback from the audience.

Related Posts

U përfol se nuk do realizohet filmi i Blerandos dhe Shqipes, kjo e fundit habit me reagimin

Gjatë qëndrimit të Blerandos dhe Shqipes në ‘Big Brother VIP Kosova’, është përfolur për realizimin e një filmi me rolin kryesor të Shqipes dhe Blerandos. Por pak…

Po shkrihet krejt, Kaderi publikon momente me Lumbardhin nga pushimet

Çifti i njohur Kaderi dhe Lumbardhi pas një periudhe të ngarkuar me punë kanë vendosur ti kalojnë disa ditë pushimi. Çifti kanë zgjedhur Spanjenë saktësisht Palma de…

Martohet mbesa e Remzie Osmanit, këngëtarja publikon pamjet nga dasma madhështore

Këngëtarja Remzie Osmani është një nga këngëtaret më të dashura. Ajo së fundmi ka bërë të ditur se ka martuar mbesën e saj. Përmes disa pamjeve në…

Këngëtarja e njohur Rosela Gjylbegu humb njeriun e shtrenjtë

Këngëtarja e njohur Rosela Gjylbegu ka humbur nënën e saj. Lajmin e trishtë e ka ndarë vetë këngëtarja me anë të një postimi në Instastory ku shkruan…

Meritoni i shkruan letër nga zemra Rikes, vjen reagimi i Ilnisës

Ilnisa ka reaguar përmes një postimi në Instagram, duke na treguar se nuk është xheloze, përkundrazi, është xheloze vetëm për ëndrrat që kanë banorët brenda “BBVA 3”….

Reja e Mihrije Brahes ndanë një moment të paharruar me vjehrrën

Mihrije Braha dhe reja e saj Tringa kanë një marrëdhënie të shkëlqyer. Këtë gjë ato e ilustrojnë shumë shpesh përmes postimeve që lëshojnë në rrjete sociale. Gjatë…

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *