Fero thërret ezanin në një xhami të Gjilanit (PAMJE)

Ish-reperi i njohur në tregun muzikor, Fero, ka ndërmarrë një rrugëtim të thellë spirituale duke u tërhequr zyrtarisht nga muzika dhe duke iu përkushtuar plotësisht besimit islam.

Ky ndryshim drastik në jetën e tij vjen pas një periudhe reflektimi, gjatë së cilës artisti vendosi të marrë një rrugë më të qetë dhe të frytshme shpirtërisht.

Gjilanasi kohë më parë ka bërë një apel të fortë te ndjekësit e tij, duke kërkuar nga ata të mos dëgjojnë më këngët e tij të kaluara, në një shenjë respekti ndaj vlerave dhe parimeve të reja që ai ka vendosur t’i ndjekë.

Largimi i tij nga skena muzikore nuk ka qenë thjesht i papritur për fansat, por edhe një deklaratë e fuqishme e ndryshimit personal që po përjetonte.

Tashmë i njohur me emrin Khattab, ai është bërë një fytyrë e rregullt në xhamitë e Kosovës, duke u shfaqur shpesh në mesin e besimtarëve dhe madje duke marrë pjesë në ritualet fetare si thirrja e Ezanit.

Khattab ka recituar së fundmi me zërin e tij ndër muret e një prej xhamive në Gjilan.

Ndarja nga muzika dhe publiku i gjerë të cilin ai e kishte fituar si Fero ka qenë një vendim i vështirë, por njëkohësisht një dëshmi e qartë e përkushtimit të Khattabit për të ndjekur një jetë më të shëndetshme dhe spirituale.

Ndryshimi i emrit në Khattab ka shënuar një lindje të re për ish-reperin, duke simbolizuar fillimin e një kapitulli të ri në jetën e tij si mysliman i devotshëm.

FOTO

Related Posts

The Unexpected Surprise: A Baby Who Looks Nothing Like Their Parents

When a baby is born, it is a joyous occasion filled with celebration. After months of waiting, there is nothing quite like the feeling of holding your…

Arbana Osmani zbulon padashje se ku do ta shohim së shpejti

Duket se rrjeti nuk do të bjerë në qetësi deri sa Arbana Osmani ta konfirmojë vetë se në cilin televizion do ta shohim sërish. Disa ditë më…

Mbesa bukuroshe e Shyhretes, Elira, në lidhje me biznesmenin e njohur

Mbesa e Shyhrete Behlulit, Elira komentohet gjithmonë për bukurinë e saj. Por së fundmi, ajo ka marrë vëmendjën për lidhjen e saj me biznesmenin Albi Humolli. Dyshja…

Albion Rexhaj sjell projektin e ri kushtuar dashurisë (VIDEO)

Këngëtari Albion Rexhaj brenda një kohe të shkurtër ka sjellë edhe videoprojektin e tij të dytë këtë sezon verore, një këngë me tinguj dashurie e titulluar ‘My…

A do ta prezantojë Big Brother Vip këtë edicion? Arbana Osmani i kthen përgjigjen e papritur ndjekësit

Largimi i Arbana Osmanit nga Big Brother Vip Albania vijon të jetë mjaft i komentuar në rrjetet sociale. Së fundmi ajo është pyetur sërish në instagram lidhur…

Një mashkull i gjatë dhe i bukur ky është burri i vërtetë i Meltemit në jetën reale! (FOTO)

Çdo serial ka nevojë për një zuzar. Per mendimin tim personazhi me i keq i ketij seriali eshte Meltem. Aktorja që portretizon me sukses personazhin që na…

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *