Erjola “shpërthen” ndaj Eglës me të bërtitura, pasi ia theu pjatën ku përgatiti tortë për babanë e ndjerë

Erjola në një nga mbrëmjet e emocionuara të “Big Brother VIP Albania” ndau një histori personale që preku thellësisht jo vetëm bashkëbanorët, por dhe shikuesit.

Ajo tregoi për humbjen e babait të saj, i cili ishte mbështetësi dhe miku i saj më i mirë, ndarje kjo që pati ndodhur kur ajo ishte ende e vogël.

Gjatë ditës së djeshme, në një moment të ndjeshëm dhe të ngarkuar me kujtime, Erjola përgatiti me shumë dashuri një tortë në kujtim të babait të saj të ndjerë. Ajo shprehu se kjo Ditë e Verës ishte hera e parë që po e festonte këtë ditë feste pas një periudhe të gjatë heshtjeje dhe pikëllimi.

Megjithatë, një gjest i papritur nga Egla bëri që situata të marrë një kthesë të hidhur. Pas një shkëmbimi të fjalëve, Egla theu pjatën me tortën dhe më pas, në një deklaratë që shtoi benzinë mbi zjarr, ajo u shpreh se kishte ngrënë tortën dhe se kjo nuk kishte asnjë lidhje me të.

Ky veprim e shokoi dhe e lëndoi thellë Erjolën, e cila nuk mundi të mbante nën kontroll emocionet e saj, duke “shpërthyer” në lot dhe të bërtitura. “O idiote, është torta e babait tim, o injorante, o vrer”, ishin fjalët e saj të trishta dhe të revoltuara ndaj gjestit të Eglës. Shprehja e dhimbjes së Erjolës kishte një rezonancë të madhe, duke treguar se kujtimet dhe dhimbjet e së kaluarës janë ende të gjalla dhe të prekshme.

Ky moment në “Big Brother VIP Albania” ka nxjerrë në pah jo vetëm ndjenjat dhe përjetimet e thella personale, por edhe mënyrat se si të tjerët, me veprimet e tyre, mund të prekin pa dashje plagë të vjetra dhe të ndjeshme.

Related Posts

U përfol se nuk do realizohet filmi i Blerandos dhe Shqipes, kjo e fundit habit me reagimin

Gjatë qëndrimit të Blerandos dhe Shqipes në ‘Big Brother VIP Kosova’, është përfolur për realizimin e një filmi me rolin kryesor të Shqipes dhe Blerandos. Por pak…

Po shkrihet krejt, Kaderi publikon momente me Lumbardhin nga pushimet

Çifti i njohur Kaderi dhe Lumbardhi pas një periudhe të ngarkuar me punë kanë vendosur ti kalojnë disa ditë pushimi. Çifti kanë zgjedhur Spanjenë saktësisht Palma de…

Martohet mbesa e Remzie Osmanit, këngëtarja publikon pamjet nga dasma madhështore

Këngëtarja Remzie Osmani është një nga këngëtaret më të dashura. Ajo së fundmi ka bërë të ditur se ka martuar mbesën e saj. Përmes disa pamjeve në…

Këngëtarja e njohur Rosela Gjylbegu humb njeriun e shtrenjtë

Këngëtarja e njohur Rosela Gjylbegu ka humbur nënën e saj. Lajmin e trishtë e ka ndarë vetë këngëtarja me anë të një postimi në Instastory ku shkruan…

Meritoni i shkruan letër nga zemra Rikes, vjen reagimi i Ilnisës

Ilnisa ka reaguar përmes një postimi në Instagram, duke na treguar se nuk është xheloze, përkundrazi, është xheloze vetëm për ëndrrat që kanë banorët brenda “BBVA 3”….

Reja e Mihrije Brahes ndanë një moment të paharruar me vjehrrën

Mihrije Braha dhe reja e saj Tringa kanë një marrëdhënie të shkëlqyer. Këtë gjë ato e ilustrojnë shumë shpesh përmes postimeve që lëshojnë në rrjete sociale. Gjatë…

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *