Eda Ece is getting married

The “Forbidden Fruit” star Eda Ece will wed her beloved Bugrahan Tuncer in early summer, according to announcements. She has selected a bridal gown by renowned Lebanese designer for the wedding ceremony.

In preparation for her forthcoming nuptials to her beloved Bugrahan Tuncer, Eda Ece’s wedding plans have been made public. The wedding will be held on June 20th at the Four Seasons Bosphorus Hotel, one of the couple’s favorite locations on the Bosphorus coast.

The selection of wedding dress was the most essential part of the preparation for the wedding. Eda, who has frequently taken on the role of a bride in television shows, took great care in choosing her own
wedding gown. She ultimately settled on a gown created by the renowned Lebanese fashion designer Zuhair Murad, who is renowned for his romantic and distinctive wedding gowns for Hollywood celebrities.

Well-known Lebanese fashion designer Zuhair Murad has created gowns for A-list stars like Jennifer Lopez, Sofia Vergara, Rose Leslie, and Kaley Cuoco. For her celebration, Eda Ece wore a dress from the Vakko Wedding line.

Related Posts

Një mashkull i gjatë dhe i bukur ky është burri i vërtetë i Meltemit në jetën reale! (FOTO)

Çdo serial ka nevojë për një zuzar. Per mendimin tim personazhi me i keq i ketij seriali eshte Meltem. Aktorja që portretizon me sukses personazhin që na…

Shkulni flokët, kjo është pasuria marramendëse e Luiz Ejllit

Këngëtari Luiz Ejlli vazhdon të jetë personazhi më i komentuar në rrjet, megjithëse ka kaluar mbi një vit nga eksperienca e tij në “Big Brother VIP Albania”,…

Albion Rexhaj vjen me super projektin e ri ‘Dream’, vërshohet rrjeti me pëlqime

Artisti i mirënjohur e i ri në moshë, Albion Rexhaj mbrëmë ka publikuar video projektin e tij më të ri muzikor të titulluar ‘Dream’, shkruan Billbordi.net Ky…

Pas ndarjes nga Xhensila Myrtezaj, Bes Kallaku në një lidhje të re? Kush është vajza që nuk i ndahet këngëtarit

Aktori i njohur i humorit Bes Kallaku, disa muaj më parë i dha fund martesës me Xhensila Myrtezaj, nga e cila çifti ndajnë 2 fëmijë së bashku,…

Nga Olsi tek Visjani, ja kush janë ‘Vip’-at që dolën kundër fitores së Egla Cenos

Fitorja e Egla Cenos nuk u prit dhe aq mirë nga të afërmit dhe mbështetësit e finalistëve të tjerë. Kështu, pasi Egla u shpall fituese, në rrjet…

Rrëmbeu çmimin e madh të BBV, reagon për herë të parë Egla Ceno, ja kujt ia dedikon fitoren

Fituesja e Big Brother VIP 3, Egla Ceno, ka folur për herë të parë pasi rrëmbeu çmimin e madh në një përballje ‘kokë më kokë’ me Juljan…

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *