Eda Ece is getting married

The “Forbidden Fruit” star Eda Ece will wed her beloved Bugrahan Tuncer in early summer, according to announcements. She has selected a bridal gown by renowned Lebanese designer for the wedding ceremony.

In preparation for her forthcoming nuptials to her beloved Bugrahan Tuncer, Eda Ece’s wedding plans have been made public. The wedding will be held on June 20th at the Four Seasons Bosphorus Hotel, one of the couple’s favorite locations on the Bosphorus coast.

The selection of wedding dress was the most essential part of the preparation for the wedding. Eda, who has frequently taken on the role of a bride in television shows, took great care in choosing her own
wedding gown. She ultimately settled on a gown created by the renowned Lebanese fashion designer Zuhair Murad, who is renowned for his romantic and distinctive wedding gowns for Hollywood celebrities.

Well-known Lebanese fashion designer Zuhair Murad has created gowns for A-list stars like Jennifer Lopez, Sofia Vergara, Rose Leslie, and Kaley Cuoco. For her celebration, Eda Ece wore a dress from the Vakko Wedding line.

Related Posts

Ndalimi i transmetimit të BBVK, Alaudin Hamiti tregon çka ndodhi

Ditën e sotme po komentohet jashtëzakonisht shumë lidhur me situatën e fundit në “BBVK”, ku po thuhet se transmetimi është ndërprerë për disa orë. Lidhur me këtë…

Rita dhe Fidani befasojnë me veprimin ‘midis’ New York-ut

Çifti shumë i dashur për publikun Fidani dhe Rita janë tejet aktiv në skenën e muzikës. Çifti kanë publikuar një video ku kanë treguar se do të…

Nuk do ta besoni se çfarë lidhje familjare ka Ryva Kajtazi me ketë banor të BBVK-së

Ryva Kajtazi është një ndër këngëtaret më të dashura për publikun tonë. Ajo e ka provuar veten edhe në aktrim dhe duket se është shumë e zonja….

Nuk besoi në dashurinë e saj me Luizin, Olta Gixhari pyetet nëse e ka uruar Kiarën për shtatzëninë

Ish-banorët e Big Brother VIP Albania 2, Luiz Ejlli dhe Kiara Tito, do të bëhen prindër për herë të parë. Ata konfirmuan lajmin me anë të një…

35 vjet dallim në moshë, kush është nëna e kush e bija?

Ish – missi Kosova, Afërdita Paqarada, është një nga personazhet më të komentuara të estradës. Me elegancën e saj ajo merë gjithnjë vëmendje ku tregon stilin e…

“Pak respekt për veten” Fatma ka dy fjalë për një nga banoret e BBVK

Fatma ka reaguar për një nga banoret e BBVK, bëhet fjalë për Santianë. Santiana është sqaruar ditën e sotme me Bucit për ngacmimin që ai i bëri….

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *