News

E veshur me ar, Luiza Gega rikthehet në atdhe, kampionia e Evropës pritet me ceremoni në Rinas

Share on the social medias

Për herë të parë në histori, Shqipëria arriti të siguronte një medalje ari në atletikë në një kampionat madhor si Evropiani.

Luiza Gega shkëlqeu në Mynih me një paraqitje fantastike në garën e 3000 m me pengesa duke vendosur dhe rekord evropian.

Atletja kuqezi, e veshur me ar u rikthye këtë të hënë në atdhe ku u prit në Rinas nga Ministrja e Arsimit dhe Sportit Evis Kushi.

You may also like...

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *