Magazine Showbizz

E pabesueshme: Aktorja e serialit ‘HIT’ të momentit në Turqi me origjinë shqiptare (VIDEO)

Share on the social medias

Shpesh në media lexojmë lajme për origjinë shqiptare të aktorve turk e kjo sigurisht shkaku i numrit të madh të shqiptarve që kanë emigruar në Turqi, shkruan Billbordi.net

Së fundmi një ndër aktoret më të përfolura të momentit Sumeyye Aydogan ose ndryshe e njohur si Melisa në serialit që po thyen rekorde në Turqi, Duy Beni (Më dëgjo mua) që është një serial për adoleshent por me një mesazh shumë domethënës.

Sumeyye Aydogan ka lindur në Stamboll në vitin 1997 dhe është 25 vjeçare. Gjatësia e saj është 1.68 dhe ka 54 kilogramë. Për herë të parë morri pjesë në serialin Kahraman Babam me rolin e Menekshes, pastaj në serialin Sadakatsiz dhe në filmat Gecen Yaz poashtu filmi Akif që u xhirua në Maqedoninë e Veriut.

Ajo në një video live të postuar në Instagram ka pranuar origjinën e saj dhe se është rritur në Ankara.

Epo, ku të shkosh shqiptar do gjesh e më e mira e tërë kësaj se atë me krenari tregojnë origjinën e tyre./Billbordi.net/

VIDEO:

FOTO:

You may also like...

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *