News

‘Çmendet’ moti në Shqipëri, çfarë pritet të ndodhë nesër me temperaturat

Share on the social medias

Temperaturat në vend pritet që të rriten nga dita e nesërme, krahasuar me ditët që sapo lamë pas.

Pritet që temperaturat maksimale të arrijnë në 32 gradë celsius.

Ndërkohë që gjatë paradites dhe pasdite pritet që të ketë shtim të vranësirave në pjesën më të madhe të territorit ku do të mungojnë dhe reshjet lokale të shiut, të cilat pritet të jenë të shoqëruara me shkarkesa elektrike.

Ndërsa në mbrëmjet pritet që moti të jetë i kthjellët, duke bërë që të vijojë rritja e temperaturave përgjatë ditëve në vijim.

You may also like...

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *