News

‘Çmendet’ moti në Britani, shiu merr rrugë e shtëpi, autoritetet u bëjnë thirrjen e fortë qytetarëve (VIDEO)

Share on the social medias

Britania e Madhe është “pushtuar” nga stuhitë dhe shirat e mëdha prej dy ditësh, ku ka shkaktuar dhe probleme te shumta në disa rrugë dhe ndërtesa.

Ndërkohë që autoritet ju kanë bërë thirrje banorëve që të tregohen të kujdesshëm pasi situata meteorologjike paraqitet mjaft e rëndë.

Gjithashtu si pasojë e motit të keq dhe shkarkesave elektrike janë dëmtuar disa banesa dhe shtëpi.

Një hekurudhë është zhytur, si dhe dhjetëra fluturime janë anuluar në Londër për shkak të motit të keq.

VIDEO:

You may also like...

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *