News

Çfarë po ndodh në Dubai, autoritetet dalin me paralajmërimin e fortë për qytetarët (VIDEO)

Share on the social medias

Autoritetet në Dubai kanë ngritur alarmin, pasi një stuhi rëre ka sjellë kaos në qytet. Si pasojë e stuhisë është mbuluar nga pluhuri i gjithë qytetit, duke bërë që autoritetet tu kërkojnë qytetarëve që të lëvizin me maska në rrugë.

Ndërkohë që disa fluturime janë pezulluar për shkak se prej pluhurit pilotët e kishin të pamundur të ngrinin apo ulnin avionët në pista.

Një video e cila tregon fuqinë e natyrës është publikuar në rrjetet sociale.

Në video duket stuhia e rërës e cila ngrihet krejt papritur në qiell dhe më pas qyteti “zhduket” plotësisht në pluhur.

VIDEO:

You may also like...

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *