Caner Topçu became the lead role of Kanal D’s new series Dönence!

The first lead actor of Kanal D’s new series “Dönence” has been announced… The shooting of the “Exceptional” adaptation “Dönence”, which won an award from Cannes, will soon begin in İzmir Foça.

The first leading actor of “Dönence”, which will come to the Kanal D screen in the summer season and whose casting and preparation works continue, has been announced. Produced by Kanal D Productions and prepared to leave its mark on the season, successful actor Caner Topçu was agreed with. The handsome actor will give life to the character of Özgür in the series.

The Israeli-formatted, original title “Exceptional”, was awarded the 2022 MIPCOM Cannes Diversify TV Award in France for its awareness-raising screenplay.

With its magnificent beauty, Dönence will be shot in Foça and will await the attention of the audience during the summer period.

Dönence Gülce, who will create a visual feast on the screen with Foça’s historical texture, stone houses, unforgettable sunset views and unique natural beauties, will bring to the screen the story of Gece, his sister with asperger syndrome.

Kerem Çakıroğlu, who also brought Kavak Yelleri to the screen, will sit in the director’s chair of the series, which will be signed by Kanal D Productions. Nuray Uslu is writing Dönence, which is planned to be on the set soon and will touch the hearts of people of all ages with its story.

With its emotional story, the highly anticipated Dönence will be on Kanal D soon.

Related Posts

Këngëtarja Antigona Hoxha sjellë këngën ‘Bijat’ për festat e fundvitit

Këngëtarja Antigona Hoxha para disa ditësh ka publikuar këngën e saj më të re të titulluar Bijat e cila është pjesë e xhirimeve festive të produksionit Ardi,…

Më në fund e konfirmojnë! Luizi dhe Kiara do të bëhen prindër, mes lotësh dhe emocionesh i këndojnë të bijës (Video)

Artisti dhe ish banori i Big Brother VIP ka publikuar këngën më të re “Frymë”, e cila i kushtohet të voglës që presin bashkë me partneren e…

Learta bën ndryshim në pamjen e saj, thjeshtë mahnitëse

Learta Jakupi është nusja më e famshmë në vendin tonë. Ajoështë reja e këngëtares së njohur të muzikës popullore, Shyhrete Behluli, transmeton OraInfo. Learta është shumë aktive…

Engjo zbulon befasinë e madhe, vjen sonte në mesnatë

Këngëtari i ri në moshë por i mbushur plot energji për muzikën, Engjo i cili jeton dhe vepron në Zvicër ka debutuar fortë në skenën e muzikës…

Përfshihet nga flakët lokali i Noizyt, dalin pamjet

Gjatë orëve të vona të mbrëmjës së djeshme, është përfshirë nga flakët lokali i reperit të njohur, Rigels Rajku (Noizy), në Durrës. Albeu ka siguruar pamjet nga…

Motrat Mustafa lajmërohen nga plazhi, habisin me veshjen e tyre

Motrat Mustafa janë ndër këngëtaret më të dalluara në skenën muzikore. Si në muzikë ashtu edhe në jetën private, ato janë shembull i femrave të përkryera. Pasi…

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *