Beniada zbulon historinë e trishtë, kjo është arsyeja pse mban dy mbiemra

Beniada Nishani njihet gjerësisht në botën e modeling-ut dhe televizionit, por publiku shqiptar arriti ta njohë më shumë atë falë pjesëmarrjes së saj në edicionin e parë të “Big Brother Vip Albania”.

Beniada shpesh herë prezanotohet si Beniada Nishani ndërsa ka raste kurajo prezantohet si Beniada Jakic por cila ëshë e vërteta e dy mbiemrave të saj?

Në një intervistë të dhënë së fundmi, modelja ka zbuluar historinë e trishë se pse ajo mban dy mbiemra.

“Familja e mamit ka një hisotri shumë të dhimbshme dhe e kanë vuajtur shumë. Stërgjyshi im është me origjinë boshnjake. Atëherë ka qenë lufta me serbët dhe serbët i kanë vrarë prindërit. Stërgjyshi im ka ardhur në Durrës, ku e ka adoptuar një familje durrsake.

Aty është rritur, ka krijuar familjen e vetë, nga e cila ka lidnur edhe gjyshi im. Gjyshja dhe gjyshja kanë krijuar një familje shumë të bukur me tre fëmijë. Unë kam qenë mbesa e parë. Mbas disa vitesh unë edhe mami ikim në emigrim në Itali dhe gjyshi atëherë ka qenë i sëmurë.

Ka patur një tumor shumë të keq, i cili mbas tetë vitesh i mori jetën. Kur ai vdiq, unë i kam premtuar mamit që gjyshi do jetojë gjithmonë dhe unë do mbaj mbiemrin e gjyshit sepse pavarësisht se ka vdekur, është gjithmonë pranë meje”, ka thënë Beniada.

FOTO

Related Posts

U përfol se nuk do realizohet filmi i Blerandos dhe Shqipes, kjo e fundit habit me reagimin

Gjatë qëndrimit të Blerandos dhe Shqipes në ‘Big Brother VIP Kosova’, është përfolur për realizimin e një filmi me rolin kryesor të Shqipes dhe Blerandos. Por pak…

Po shkrihet krejt, Kaderi publikon momente me Lumbardhin nga pushimet

Çifti i njohur Kaderi dhe Lumbardhi pas një periudhe të ngarkuar me punë kanë vendosur ti kalojnë disa ditë pushimi. Çifti kanë zgjedhur Spanjenë saktësisht Palma de…

Martohet mbesa e Remzie Osmanit, këngëtarja publikon pamjet nga dasma madhështore

Këngëtarja Remzie Osmani është një nga këngëtaret më të dashura. Ajo së fundmi ka bërë të ditur se ka martuar mbesën e saj. Përmes disa pamjeve në…

Këngëtarja e njohur Rosela Gjylbegu humb njeriun e shtrenjtë

Këngëtarja e njohur Rosela Gjylbegu ka humbur nënën e saj. Lajmin e trishtë e ka ndarë vetë këngëtarja me anë të një postimi në Instastory ku shkruan…

Meritoni i shkruan letër nga zemra Rikes, vjen reagimi i Ilnisës

Ilnisa ka reaguar përmes një postimi në Instagram, duke na treguar se nuk është xheloze, përkundrazi, është xheloze vetëm për ëndrrat që kanë banorët brenda “BBVA 3”….

Reja e Mihrije Brahes ndanë një moment të paharruar me vjehrrën

Mihrije Braha dhe reja e saj Tringa kanë një marrëdhënie të shkëlqyer. Këtë gjë ato e ilustrojnë shumë shpesh përmes postimeve që lëshojnë në rrjete sociale. Gjatë…

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *